1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburt’ta Vatandaşlar Koronavirüse Karşı Bilgilendiriliyor

Bayburt’ta Vatandaşlar Koronavirüse Karşı Bilgilendiriliyor

Bayburt'ta Vatandaşlar Koronavirüse Karşı Bilgilendiriliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya’yı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs Kovid-19’a karşı Bayburt’ta vatandaşlar jandarma, emniyet ve sağlık ekiplerince bilgilendiriliyor.

Eş zamanlı gerçekleştirilen uygulamalarla vatandaşlara şehir merkezi ve köylerde virüsten korunma yöntemleri, uyulması gereken kurallar ile muhtemel vakalarda takip edilmesi gereken adımlar anlatılıyor.

Gün içerisinde belirli aralıklarla belediye hoparlörleri ve minarelerden yapılan anonslarla vatandaşlara zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları çağrısında bulunuluyor.

Şehrin giriş ve çıkış noktalarında yapılan denetimler ile araç sürücülerine ikametlerini terk etmemeleri ve seyahatlerini ertelemeleri tavsiye ediliyor. Kontrol noktalarında ayrıca yapılan çağrıları dikkate almaları konusunda uyarılan sürücü ve yolcuların ateş ölçümleri de gerçekleştiriliyor. Tedbirlere ek olarak şehir merkezi ve köylerde emniyet, jandarma ve sağlık ekipleri devriyeler halinde koronavirüs tehlikesine karşı araçlardan vatandaşlara çağrıda bulunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=e-aaeIQsbwo
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün