Bayburt’un Nüfusu Tekrar Yükselişe Geçti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2014 Nüfus Sayımı Sonuçlarına göre Bayburt’un nufusu 4 bin 987 kişi artmıştı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2014 Nüfus Sayımı Sonuçları’nı açıkladı. Bir önceki yıla göre 4 bin 987 artış gösteren Bayburt’un nüfusu 80 bin 607’ye yükseldi. Tüik’in açıkladığı verilere göre, bu artışla beraber Bayburt’u 2. Milletvekili heyecanı da sardı.

Belediye Başkanı Mete Memiş, ikametgahını Bayburt’a alan Bayburtlular ile Bayburt’ta eğitim gören üniversite öğrencilerine ve bu konuda emek sarf eden ilgili kişilere teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi:

“Yılın çoğu zamanını Bayburt merkez, ilçe, belde ve köylerinde geçiren hemşehrilerimize yönelik başlatmış olduğumuz “İkametgahımı Bayburt’a Alıyorum” çalışmasına büyük önem veren başta milletvekilimiz Sayın Bünyamin Özbek’e, valimiz Sayın Yusuf Odabaş’a, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına, STK’lara, il dışında faaliyet gösteren Bayburt dernek başkanları ve yöneticilerine, bizimle birlikte emek sarf eden Bayburtlu hemşehrilerimize, sorumluluklarını yerine getirerek ikametgahını Bayburt’a alan vatandaşlarımıza ve üniversite öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.”

Belediye Başkanı Memiş’ten Teşekkür Mesajı

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, kayınvalidesi Nezaket Arslan’ın vefatı nedeniyle taziyede bulunanlara teşekkür etti.

Belediye Başkanı Memiş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“26 Ocak Pazartesi günü ebediyete intikal eden kayınvalidem Nezaket Arslan’ın vefatı nedeniyle bizleri yalnız bırakmayarak acımızı paylaşan, taziyemize iştirak eden, telefonla taziyelerini bildiren, mesaj gönderen ve evimize kadar gelerek acımıza ortak olan tüm dost, akrabalarımıza ve hemşerilerimize göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı ailemiz adına teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir