Büyükekşi, önemli olan bir usta, Usta da geldi

Büyükekşi, önemli olan bir usta, Usta da geldi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Bayburt’ta yağ var, şeker var, önemli olan bir usta. Usta da geldi.

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Valisi Yusuf Odabaş’ın konuşmalarından sonra Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi konuşmasına doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel mirasıyla öne çıkan, tarihi İpekyolu üzerindeki Bayburt’ta, olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek ve tüm emekçilerin ve çalışanların 1 Mayıs, ‘Emek ve Dayanışma Gününü’ kutlayarak başladı.

UN VAR, YAĞ VAR, ŞEKER VAR, USTA DA GELDİ

Sözlerine Bayburt ilindeki ihracat durumunu anlatarak devam eden Büyükekşi, “Bayburt ilimiz, coğrafi konumu itibariyle tarih boyunca da ticaret için kilit bir geçiş noktası oldu. İlimiz en fazla otomotiv, kimyevi maddeler ve hazır giyim sektöründe ihracat yapıyor. Ancak ilimizin ihracat rakamları oldukça düşük. Keza Bayburt’ta bulunan sanayi işletmelerinin yüzde 52’si mikro, yüzde 35’i küçük ve yüzde 13’ü orta ölçekli. Dolayısıyla ilimizin sanayi ve ihracat gelişimi açısından orta ve büyük ölçekli sanayi işletmelerinin payını artırmamız ve uluslararası oyuncular çıkarabilmemiz büyük önem taşıyor. SOCAR Türkiye CEO’su ve Maliye Eski Müsteşarı ve Ak Parti Bayburt Milletvekili Adayı Naci Ağbal’ın Bayburt’a büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. El ele vererek bir yandan yeni dönemde Maliye müsteşarımız, valimiz, belediye başkanımız, oda başkanımız, rektörümüz el ele birlikten kuvvet doğar misali Bayburt’a çok önemli hizmetler yapılabilir diye düşünüyoruz. Bizi sevindiren bir şey var. Bayburt için sevindirici bir gerçek okuryazarlık ve kadın nüfus okuryazarlık oranının bölge illeri arasında en yüksek düzeyde olması… Bunun da özellikle insan kaynağının geliştirilmesinin, yüksek katma-değerli üretime yönlendirilmesinin firmalarımızın rekabet gücünü artıracağına inanıyoruz. Demek ki aslında en önemli konu bir miktar diğer illere göre çözülmüş durumda. Bundan sonrası un var, yağ var, şeker var, önemli olan bir usta. Usta da geldi diyorum. İnşallah burada çok güzel şeyler olacak. Çünkü baktığımızda ilin potansiyeli çok güzel. Eğitim konusundan önemli bir şey var. Gelecekte, turizmde, sanayide ve Kop tünelinin tamamlanmasıyla burada çok güzel olanaklar olacağını düşünüyorum. Biz de TİM olarak bundan sonra da elimizden gelen her türlü katkıyı vereceğiz. Bayburt’un Türkiye’nin ihracatına ve üretimine daha fazla katkı vereceğine inanıyoruz. İnşallah bundan sonraki gelmemizde birkaç yıl sonra çok daha farklı, çok daha güzel bir Bayburt bulacağımızı düşünüyorum “dedi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir