Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Fahri doktorluk unvanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Fahri doktorluk unvanı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a Bayburt Üniversitesi tarafından “Fahri Doktorluk” unvanı verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Bayburt Üniversitesi tarafından kendisine tevdi edilen “Fahri Doktorluk” unvanı için düzenlenen törene katıldı.

Bayburt Üniversitesi’nin 2015- 2016 Akademik Yılı Açılış Töreni öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun tarafından “Fahri Doktorluk” unvanı verildi.  Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, salona girişte öğrenciler tarafından “Dik dur eğilme, Üniversite seninle” sloganıyla karşılandı.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, “Fahri Doktorluk”  unvanını okuduktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a takdim etti.

“Fahri Doktorluk”  unvanında şu ifadeler yer aldı:

“Yeni Türkiye inşa etme yolunda kararlı, cesaretli ve azimli yürüyüşleri; Ülkemizdeki “İlahiyat Fakültelerinin” gelişmesinde ve çok sayıda yeni “İlahiyat Fakültesinin” kurulmasındaki yüksek iradeleri; güçlü liderliği ile dini ilimlerin ve değerlerin gelişiminin önünü açmaları ve bu konuda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamaları esbâb-ı mûcibesi ile 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a

Bayburt Üniversitesi Senatosunun 24/11/2015 tarih ve 16/15 sayılı kararı ile “Temel İslam Bilimleri” alanında Fahri Doktorluk Unvanı tevcih edilmiştir.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN şahsına tevdi edilen “Fahri Doktorluk”  unvanından dolayı teşekkür ederek “Bu şerefli payeyi ömrümün sonuna kadar büyük bir gururla taşıyacağımı ifade etmek istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Akademik Yıl Açılış konuşmasını ise şu cümlelerle tamamladı: “Üniversitemizin tevdi ettiği fahri doktora unvanı için bir kez daha teşekkür ediyor, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir