Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri Başladı!

Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri Başladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Üniversitesi, Bu Yıl 15-25 Mayıs Tarihleri Arasında “Tarihi Yeniden Yaşa, Köklerini Yaşat” Temasıyla 7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri’ni Düzenliyor.

Etkinlikler, görkemli bir törenle başladı. Törende, Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda 7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri tanıtım filmi gösterildi. Ardından, ASMAC Kongresi Düzenleme Kurulu Başkanı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, sürdürülebilir tarım ve Bayburt Üniversitesinin organik tarım faaliyetleri ilişkisine dair bir konuşma yaptı.

Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, törende yaptığı konuşmada, Dede Korkut’tan bu yana şanlı bir tarihin kurucuları olan Türk milletinin, bugün tarihi yeniden yaşamak ve köklerimizi yaşatmak için bir arada olduğunu söyledi. Türkmen, Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri’nin uluslararasılaşma misyonuna da sahip olduğunu ve dünyadan farklı kültürleri Bayburt Üniversitesinde buluşturma hedeflediğini belirtti.

Törende Vali Yardımcısı Yunus Coşkun ve Belediye Başkanı Mete Memiş de sponsorlara teşekkür plaketi takdim etti.

Etkinlikler kapsamında Uluslararası Tarım Bilimlerinde Multidisipliner Yaklaşımlar Kongresi (ASMAC) da düzenleniyor. Kongrenin ilk oturumunda Türkiye’de Şeker Sanayisi Paneli gerçekleşti. Panelde, Atatürk Üniversitesinden Prof. Dr. Erdoğan Öztürk ile Doç. Dr. Okan Demir, Sukkar Şeker Genel Müdürü Necati Karavaizoğlu ve Mezra Ziraat Genel Müdürü Dr. Mahmut Taşçı konuşmacı olarak yer aldı.

Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri ve ASMAC Kongresi, 25 Mayıs’a kadar çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edecek.

Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri Başladı!
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir