Dede Korkut Hikâyelerinin Mesajları Bayburt’ta Anlatıldı

Dede Korkut Hikâyelerinin Mesajları Bayburt'ta Anlatıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Tarih Kültür ve Edebiyat Derneği tarafından “Kültürel Değerlerimizle Geleceğe Yürüyoruz” projesi kapsamında Dede Korkut ve Dede Korkut Hikâyelerinin verildiği mesajlar anlatıldı.

Programda Bayburt Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Recai Hançer, Dede Korkut’un kültürümüzdeki yeri ve önemine değindi. Hançer, Dede Korkut Hikâyelerinin çok edebi ve zevki yüksek bir dile sahip olduğunu ve okuyanların kendilerini kar sularında çimmiş, at sırtında gezmiş bir bozkır çocuğu olarak hissedebildiğini söyledi.

Hançer, sunumunda hikâyelerden bölümler sunarak, verilmek istenen mesajlarla Dede Korkut Hikâyelerinden kendimizi ve bugünkü dünyayı anlamamızın mümkün olduğunu söyledi.

Programa katılan Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, kimliği korumanın önemli olduğu günümüzde bu tür faaliyetlerin ve ortamların çokça olması gerektiğini vurguladı.

BAYDER Başkanı Fatih Dündar, Recai Hançer’e teşekkür belgesi takdim ederek, desteklerinden dolayı İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Program, İmdat Sancar, Mustafa Gökoğlan, Uğur Dündar, Yunus Emre Ayçiçek ve Serdar Eslek’in sahne sunumlarının ardından katılımcılara verilen ikram ile sona erdi.

Dede Korkut Hikâyelerinin Mesajları Bayburt'ta Anlatıldı
Dede Korkut Hikâyelerinin Mesajları Bayburt'ta Anlatıldı
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir