1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği

Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği

Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Denetimli Serbestlik müdürlüğünde ”uyuşturucu ve uyarıcı maddenin zararları ve bağımlılıkla mücadele” konulu seminer verildi.

Yapılan seminer ile ilgili Bayburt Denetimli Serbestlik müdürlüğünden yapılan açıklıma şöyle:

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile kurulan Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı kararı gereğince 2021 yılında toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla bağımlılıkla mücadele seferberliği başlatılmıştır.

Bayburt Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzde, uyuşturucu ve uyarıcı maddenin zararları, uyuşturucu kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum değişiklikleri, bedendeki olumsuz değişiklikler, bağımlılıkla ilgili doğru zannedilen yanlışlar konularında alanında uzman kişiler tarafından seminer çalışmaları planlaması yapılmıştır.

Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli eğitimci Narkorehber Ümit AKILLI tarafından ”uyuşturucu ve uyarıcı maddenin zararları ve bağımlılıkla mücadele” konulu seminere denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlülerimiz ile personelimizin katılımıyla 20-21/10/2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir. 02/11/2021 tarihinde Bayburt Gençlik Merkezine denetimli serbestlik altındaki yükümlüler ile personelimiz tarafından ziyaret edilerek yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilendirme alınmış, okçuluk eğitimi ve talimi yapılarak 4 yükümlünün kaydı yapılmıştır.. Bayburt İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Uzm.Dr. Yalçın KIRMIZIOĞLU tarafından yükümlülerimiz ve personele yönelik 23-24 Kasım ve 15-16 Aralık tarihlerinde uyuşturucu maddenin zararları, kullanımı sonrası fizyolojik değişiklikler, ruhsal durum ve bedendeki olumsuz değişikliklerle ilgili seminer programları yapılmıştır. Düzenlenen etkinliklere ”uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak” suçundan tedbir almış tüm yükümlüler ile personelin katılımı sağlanmıştır.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği
Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün