Denizli Pamukkale’deki sosyal tesis için ikmal sözleşmesi imzalandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizli’de Pamukkale Belediyesi’nin 2018 yılında yapımına başlanan ve bir süredir hukuki sorunlar nedeniyle çalışma yapılamayan Aktepe Sosyal Tesisleri’nin ikmal ihalesi yapıldı.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’de Pamukkale Belediyesi bir süredir hukuki sorunlar nedeniyle çalışma yapılamayan Aktepe Sosyal Tesisleri’nin sözleşmesini imzalandı. Başkanlık makamındaki törende sözleşme, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve LFM İnşaat Yetkilisi Levent Erdem arasında imzalandı.

Aktepe Sosyal Tesisleri’nde salon sporları için bin metrekarelik alan ayrıldı. Tesiste arşiv binası, kapalı otopark, alışveriş merkezi, dükkanlar, toplantı ve nikah salonları, düğün salonları, robotik kodlama ve eğitim alanı, müzik eğitim merkezi, kafeterya gibi alanlar bulunacak. Maliyeti 7,5 milyon TL olacak tesiste çalışmalar kısa süre içinde başlayacak.

2018 yılında başlanan bu önemli projenin çeşitli sorunlar nedeniyle tamamlanamadığını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Hukuki sorunları aştık. Bu önemli projeyi bir an önce halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip olacak sosyal tesisimizde bölge halkının bir çok ihtiyacını karşılayacak olan, düğün salonları, nikah salonları, otopark, salon sporlarının yapılabileceği alanlar ile alış veriş merkezi ve en önemli çalışmalardan biri de çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için kullanılacak olan robotik kodlama merkezi olacak” dedi.  Başkan Örki, Aktepe’ye hem de ilçemize değer katacak olan bu projenin Haziran ayı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi. 

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir