Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar Günü kutlandı

Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar Günü kutlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Sen’in organize ettiği programda Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar Günü kutlaması Maksadı muhabbet düğün salonunda yapıldı.

Foto Galeri

Kutlama programında konuşma yapan Bayburt Sağlık-Sen Başkanı Fikret Lökoğlu;

Çok kıymetli misafirlerimiz, yüreği ülkesinin insanına her zaman en iyi, en kaliteli sağlık hizmeti sunmak için çırpınan, gecesini gündüzüne katan, sağlık hizmetlerinin hep daha ileriye gitmesi için çırpınan saygıya ve sevgiye, hatta emeği karşısında eğilmeye en çok layık olan sevgi, şefkat ordusu, saygıdeğer sağlık ve sosyal hizmet çalışanları arkadaşlarım,

Sağlık-Sen Bayburt Şubemiz tarafından düzenlenen Ebeler, Hemşireler, Anneler, Psikologlar ve Eczacılar günü eğlence programımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Bizler SAĞLIK-SEN AİLESİ olarak, üyemizin, insanımızın, ülkemizin geleceğini önemsiyoruz. Üyelerimiz bizim aile bireylerimizdir. Biz aile bireylerimizin üzüntülerini, sıkıntılarını ve dertlerini azalmak istiyoruz. Bunun için bu yola koyulduk.

Sesimiz zayıftı sizler sayesinde güçlendi, sayımız azdı sizlerle birlikte çoğaldı. Sendikamız İlimizde ve Ülkemiz genelinde Öncü ve Marka bir sendika haline dönüştü.

İlkemiz, haklının yanında olmaktı. OLDUK. Düşenin elinden tutmaktı TUTTUK.

Zulmü alkışlamamaktı. ALKIŞLAMADIK.

Zalimi asla sevmemekti. SEVMEDİK.

Demokrasiden yana olduk. Hak ve hürriyetlerin korunmasından yana bir duruş sergiledik. Zulmeden zihniyetin tarafında asla yer almadık. Birilerinin ekmeğine yağ sürme anlayışı ile sendikacılık yapmadık, yapmayacağız. Sendikal üslubumuz olarak asla kişisel hakları ortadan kaldıracak bir yol benimsemedik. Yeri geldi kendimize dönük yapılan karalamaları da duymazdan geldik. Çünkü biz biliyorduk ki; Allah doğrunun yar ve yardımcısıdır. Doğrudan yana yürüyenlerden olma noktasında tercihte bulunduk.

Hizmet sendikacılığı dedik. Hep doğrunun yanında yer aldık. Ne aldanan, ne de aldatan olduk. Sözün doğrusu neyse hiç korkmadan, çekinmeden tam ortasından söyledik. Üyelerimizin her zaman yanında olmaya çalıştık. Hasta olanlarımıza koştuk, Ölüm acılarını paylaştık. Sevinçli günlerimizde hep beraber neşelendik.

Değerli Dostlarım.

Biz sizleri; Türkiye’de yaşayan her toplumun ve her fikrin temsilcisi olan SAĞLIK-SEN’le yürümeye davet ettik. Arkamızdan gelin demedik. Beraber yapalım diyoruz. Haklı olanın davasında birlikte mücadele edelim diyoruz. Haksızlık nereden ve kimden gelirse gelsin ona karşı olalım istiyoruz.

Bu ülkenin ayrılıklara değil, birbirini sevmeye ihtiyacı var. Gönül seferberliğine ihtiyacı var, gönülleri fethetmeye ihtiyacı var, yüreklice sendikacılık yapmaya ihtiyacı vardır.

El birliği, gönül birliği, yürek birliği ile sendikacılık yapalım. Bu birliğin önünde ise hiç kimse duramayacaktır. Çünkü; birlik, her kuvvetin üzerinde bir kuvvettir…

Bu duygu ve düşüncelerle tüm mesai arkadaşlarımın günlerini en içten dileklerimizle kutluyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum.

Bayburt İl sağlık Müdürü Zülkarni Özbek ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreteri Hulki Aşır’ın konuşmalarının ardından program pasta kesilmesi ve müzik eğlence programı ile devam etti.

Foto Galeri

http://www.youtube.com/watch?v=oTDq_Qr0Hzw

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir