Ekmekler Çöpe Değil, Doğadaki Hayvanlara

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Serkan Köse Bayburt’ta başlattığı uygulamayla bayat ekmeklerin çöpe gitmesinin önüne geçilerek sokak ve doğadaki hayvanların aç kalmalarının engelleneceğini belirtti.

Bayburt’ta yeni olan bu uygulamayı faaliyete geçiren Serkan Köse, kendi imkanlarıyla oluşturduğu çöp kutularını farklı mahallere yerleştirdi. Çöpe atılan bayat ekmeklerin artık bu kutulara atılmasını isteyen Köse, şu iadelere yer verdi.

“Bayburt’un bazı noktalarında çöpe atılan ekmekleri görmek beni çok etkiledi . Buna birazda olsun çözüm bulunması gerektiğini düşündüm ve bu konuyu bir kaç esnafla paylaştım.

İki haftada toplam altı kova ekmek aldık

Gerçekleştirdiğimiz bu uygulamadaki asıl amacımız; çöpe atılan milyonlarca ekmeği biraz olsun azaltmak ve çöpe atılan ekmeklerin de doğadaki hayvanlar için doğaya bırakılmasını sağlamaktır. Bu nedenle Bayburt’ta birkaç noktaya çöp kova bırakarak test ettik. Halk tarafından iki haftada toplam altı kova ekmek aldık. Ekmekleri Bayburt M Tipi Ceza Evinin oradaki araziye bıraktıktan sonra bıraktığımız yeri üç günlük aralıklarla takip ettik. Ufak bir ekmek bile kalmadığını gördük.

Projeyi Bayburt un her köşesine yaymaya çalışacağız

Doğadaki hayvanların açlığını gidermek için birazcık olsun katkımız varsa ne mutlu. Halkın bu konuda bilinçli olması beni daha da mutlu etti. Bu yüzden tüm duyarlı insanlara teşekkür ederim. Ayrıca kovalara bırakılan ekmeklerden bazı insanlar besledikleri ( köpek, kedi, tavuk vb. ) hayvanlar için aldıklarını da öğrendik . Projeyi Bayburt un her köşesine yaymaya çalışacağız.

Tüm Bayburtlu hemşehrilerimden ricam EKMEKLER ÇÖPE DEĞİL, DOĞADAKİ HAYVANLARA…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir