1. Haberler
  2. Gündem
  3. Emine Yavuz Gözgeç: “İnternet Yasası için fizibilite yapacağız”

Emine Yavuz Gözgeç: “İnternet Yasası için fizibilite yapacağız”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, İnternet Yasası ile ilgili fizibilite çalışmalarının ardından sürecin belirli olacağını dile getirdi.

BURSA (İGFA) –  Basın turu anlamında ilk ziyaretini İnternet Gazetecileri Federasyonu’na(İGF) gerçekleştiren AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Emine Yavuz Gözgeç, önemli açıklamalarda bulundu. Gözgeç’i, Federasyon Genel Merkezi’nde, İGF Genel Başkanı Mesut Demir ve İGFA Genel Koordinatörü Ferruh Varanoğlu karşıladı. Emine Yavuz Gözgeç’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden İGF Genel Başkanı Mesut Demir, internet medyasında organik olmayan bir büyüme yaşandığını, bu denetimsizliği kontrol altına almak için federasyonlaşma hamlesini gerçekleştirdiklerini açıkladı.

MERDİVEN ALTI SİTELER KAPATILMALI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Başkanı Fahrettin Altun ile diyalog halinde olduklarının altını çizen Demir, “Kendisi de sürece direkt müdahil olarak, takip ediyor. Desteklerini de her fırsatta dile getiriyor. Bizler İGF olarak iki konunun üzerinde duruyoruz. Federasyonu kurmamızın üzerinden geçen 1 yıllık süre zarfından bu yana yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ‘İnternet Yasası’nın çıkarılması için yoğun bir mesai harcıyoruz. Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt’un öncülüğünde faaliyetlerini sürdüren Hukuk Komisyonu’muzun hazırladığı taslak çalışmayı, İletişim Başkanlığı, Basın İlan Kurumu ve ilgili medya aktörleriyle paylaştık. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da direktifleriyle konu şekillenecek. En kısa zamanda yasanın yürürlüğe girmesiyle, ‘merdiven altı’ olarak tabir edilen sitelerin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığıyla yayınlarına son verilmesini talep ediyoruz. Bu sayede gerçekten gazetecilik yapanlar ortaya çıkacak. Sizlerin de destekleri büyük önem taşıyor” diye konuştu.

GENÇ SEÇMENLER SOSYAL MEDYADA

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de, basın turu anlamında ilk ziyaretini dijital yayın yapan bir medya federasyonuna gerçekleştirdiğini hatırlattı. Siyasiler için dijital medyanın önemine vurgu yapan Gözgeç, “Siyasilerin ulaşmak istediği kitlelerden birisi de genç seçmenler. Ve onlar da sosyal medyada ciddi anlamda zaman geçiriyor. Görünme ve tanınabilirlik politikacılar için önemlidir. Bizler de bu süreçte bu mecraları aktif kullanmaya çalışıyoruz” dedi.

DİJİTAL MECRALAR KOMİSYONU KURULDU

Türkiye’de ilk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çatısı altında başkanlığını Hüseyin Yayman’ın yürüttüğü Dijital Mecralar Komisyonu’nun hayata geçirildiğini ifade eden Milletvekili Gözgeç, “Başta sosyal ve dijital medya olmak üzere tüm bu alanlardaki konular için ilk defa bir İhtisas Komisyonu gündeme geldi. Belirli bir zaman çerçevesinde sorumluluk alanları da genişleyecektir” açıklamasında bulundu.

İNTERNET YASASI’NA AĞIRLIK VERECEĞİZ
İnternet Yasası konusuyla ilgili görüşlerini de paylaşan AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, “Tatile giren TBMM, 26 Ocak’ta yeniden faaliyetlerine başlayacak. 27 Ocak Çarşamba günü ise AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde grup toplantımızı gerçekleştireceğiz. İnternet Yasası’nı da öncelikli olarak grup içerisinde değerlendireceğiz. Burada olgunlaştıktan sonra iligili hangi komisyon varsa görüşülmek üzere bir taslak hazırlayacağız. Her şeyden önce bir fizibilite çalışmasının yapılması gerekiyor. Özlük hakları başta olmak üzere gerçek medya mensupları için hayırlı bir sonuçla kanunlaşmasının önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

KADIN KOOPERATİFLERİNE DESTEK
Öte yandan ziyarette Milletvekili Gözgeç, Aile, Tarım ve Ticaret Bakanlıklarının ortak imzaladığı protokolle kadın kooperatiflerinin de güçlendirileceğini belirtti. Kadınların çalışma hayatında kendi emekleriyle yer alması için mücadele ettiklerini anlatan Emine Yavuz Gözgeç, “81 ilde yapılan çalıştay sonucunda 111 kooperatif kuruldu. Oluşturulan bütçeden Bursa’dan YIL-MEK ve Kadın Kooperatifi faydalandı” dedi.  
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir