1. Haberler
  2. Bayburt Belediyesi
  3. Engelli Vatandaşlar İftarda bir araya geldi

Engelli Vatandaşlar İftarda bir araya geldi

Engelli Vatandaşlar İftarda bir araya geldi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Belediyesinin düzenlemiş olduğu iftar programında Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş engelli vatandaşlar ve aileleri ile iftarda bir araya geldi.

İftar öncesi masaları tek tek dolaşarak özel misafilerle yakından ilgilenen Başkan Memiş,  iftarın ardından yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaparak şunları ifade etti:

Bu Sofra Sizlerin

“Bu sofra Bayburt’umuzun dolayısıyla sizlerin, Mübarek Ramazan ayındayız. Rabbim birliğimizi daim etsin. Bizler bir ve beraber olmalıyız bu çok çok önemli. Biliyorsunuz ki özellikle son zamanlarda Müslüman Türk Milleti’nin tarih sahnesindeki yükselişini, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlenmesini istemeyen dışarıdaki ve içerideki şer odakları bu birlik ve beraberliği bozmak için her türlü hamleyi yapıyorlar. Buna fırsat vermememiz lazım.”

Ülkemiz Ümmetin Umudu Oldu

“Buna tavrımızla, duruşumuzla, dualarımızla fırsat vermeyelim ki, bütün ümmetin, bütün Müslümanların ve hatta Müslüman olmayan mazlum milletlerin umudu olan Türkiye Cumhuriyeti ve onun muhterem, yiğit Cumhurbaşkanı güçlü olsun.  Ülkemizin mazlumların umudu olmayı devam ettirebilmesi için hükümetimizi ve cumhurbaşkanımızı sonuna kadar desteklemek zorundayız.  Bunun için birliğimizi koruyalım.”

Bayburt Güzelleşmeye Başladı

“Bayburt konuştuğumuz şekliyle güzelleşmeye başladı. Kanalizasyonu, yağmur suyu ve içme suyu ile alt yapısı tamamlandığı şimdi parklarımız ve bahçelerimiz yapılıyor. Şehir Parkının devamı olan parkımız şuan hizmetinizde, Kaleardı Park’ı da bu yaz hizmetinize sunacağız. Cumhuriyet Caddesi’ndeki otoparkımız ve Saray Bahçesi. Orada yapılanı sadece otopark olarak görmeyin. Benim yaşımda olanlar ve benden büyük olanlar bilirler valilik binası arkasında olan yer Bayburt’un saray bahçesiydi. İnşallah ekim ayı sonu itibariyle şehrimiz otoparkına ve saray bahçesine kavuşacak. Orası muhteşem bir kent meydanı olacak.”

Asfalt ve Kaldırım Yapım Çalışmaları Hızla İlerliyor

“Hepinizin en çok beklediği bizim kalıcı asfalt dediğimiz modern kentlerde gördüğümüz asfalt ve kaldırım çalışmalarını başlattık. Bazen olumsuz hava koşulları sebebiyle çalışmalarımız yavaşlamış olabilir ama Allah’a hamdolsun son bir haftadır havaların düzelmesiyle yeniden tempoyu yükselttik. Kaldırım çalışmalarının tamamlandığı bölgelerden Vali Nihat Üçyıldız Caddesi’ni inceleyebilirsiniz. Büyük şehirlerde gördüklerimizden daha güzel ve daha iyi yarında 5 cm. olan aşınma asfaltı atılacak. Oradan 1 hafta sonrada Ozulu Caddesi ve Unutulmaz Caddesi’ne doğru olan kısım 3- 5 gün sonrada Taş Köprüden Erzurum Caddesi’ne doğru olan kısmın asfaltı inşallah tamamlanacak. Bunlar hepimiz için yapılıyor.”

FOTO GALERİ

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir