1. Haberler
  2. Gündem
  3. Erzincan’da soğuk süt zinciri genişliyor

Erzincan’da soğuk süt zinciri genişliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erzincan’da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne hibe edilen 11 adet araç için anahtar teslim töreni düzenlendi.

ERZİNCAN (İGFA) – Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından hazırlanan 3 milyon 560 bin TL değerindeki proje kapsamında alınan 1 adet 12 tonluk kamyon, 10 adet pikap ve 17 parça soğutma tankının teslimi yapıldı.

TKDK tarafından Erzincan’da soğuk süt zincirinde kalite ve kapasitenin artırılması maksadıyla birliğe hibe edilen araçlar için Erzincan Valiliği önünden düzenlenen törene, Vali Mehmet Makas ile Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız, Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, TKDK İl Koordinatörü Metin Bektaş, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faruk Günay, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Yüzde 50 hibeli ve 3 milyon 560 bin TL bedelli proje kapsamında; 1 adet 12 tonluk süt nakil kamyonu, 10 adet pikapın yanı sıra Refahiye ilçesi Süt Toplama Merkezi’ne 1’er adet 3 ve 2 tonluk süt soğutma tankı, Tercan Süt Toplama Merkezi’ne 1’er adet 5 ve 3 tonluk süt soğutma kazanı ile il merkezindeki Süt Toplama Merkezi’ne 11 adet 1 tonluk araç üstü krom tank, 2 adet 5 tonluk süt soğutma tankı alındı.

Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faruk Günay, söz konusu projeyle Erzincan hayvancılığının ve süt sektörünün büyük ivme kazanacağını söyledi. Daha sonra 12 tonluk süt nakil aracına binen Vali Mehmet Makas, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, diğer araçların eşliğinde konvoy oluşturarak, şehir merkezinde tur attılar.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir