1. Haberler
  2. Manşet
  3. Güvenlik İşten 1 Mayıs Mesajı

Güvenlik İşten 1 Mayıs Mesajı

Güvenlik İşten 1 Mayıs Mesajı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güvenlik-iş Sendikası Bayburt İl Başkanı Ali Sayıner, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Güvenlik İş Bayburt İl Başkanlığında basın açıklaması yaptı.

İşçi ve emekçilerin, tüm dünyada birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ederek sözlerine başlayan Güvenlik-iş Sendikası Bayburt İl Başkanı Ali Sayıner sözlerine şöyle devam etti; Emekleri ve alın terleriyle, ülkenin ilerlemesinde ve refah düzeyinin yükselmesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerin haklarını ararken gösterecekleri demokratik ve barışçı tavrın, demokrasinin gelişmesi bakımından da büyük önem taşımaktadır.

Çalışanların sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları, emeklerinin tam karşılığını almaları gibi konulara öncelik verilmesi gerekmektedir, Çalışma hayatıyla ilgili mevcut sorunların da, emekçilerimiz, sendikalarımız, işverenlerimiz ve sivil toplum örgütlerimiz arasında karşılıklı diyalog ve uzlaşma yöntemiyle çözülebileceğine inanıyorum.

Bu anlayışın tüm kesimlerce benimsenmesi, çalışanlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında mesafe alınmasının kolaylaşmasını da beraberinde getirecektir. “1 Mayıs; barış, demokrasi, huzur ve güven içerisinde bir gelecek için emek verenlerin dayanışma günüdür. İşçi ve emekçiler tarafından dünya çapında birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün barış ve kardeşliğin egemen olduğu, provokasyonlardan uzak, bir bayram havasında kutlanması temennisiyle, tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.” dedi.

Haber: Mustafa Aker

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir