Halkın Huzurunu Kaçıranlara Geçit Yok

Halkın Huzurunu Kaçıranlara Geçit Yok
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt İl Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada havai fişek, batarya, maytap, torpil vb maddelerin kullanılmasının yasak olduğunu, kullananlar hakkında idari para cezası uygulanacağını açıklandı.

Bayburt İl Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamanın tamamı;

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ilimiz merkezinde halkın yoğun olduğu yerlerde özellikle iftar sonralarında piroteknik maddelerin (havai fişek, batarya, maytap, torpil vb.) kullanımından dolayı yoğun ihbarlar alınması sonrasında;

İl Emniyet Müdürlüğü olarak çalışmalara başlanmış, ilimiz genelinde piroteknik maddelerin kullanımı ve satışının İl Valiliği’nin 2010/01 Nolu Kararıyla ruhsatlı yerler dışında satışı ve kamuya açık alanlarda kullanımını yasaklandığı, ilimiz genelinde piroteknik maddelerin satılması muhtemel 24 iş yerine (bakkal, kırtasiye, market vb.) Bayburt Valiliğin ilgili kararı ve karara uyulmaması durumunda 5326 sayılı yasanın 32 maddesine (Emre Aykırı davranış) muhalefetten 227 TL idari para cezası uygulanacağı yazılı olarak tebliğ edilmiştir.

Piroteknik maddelerin kamuya açık alanlarda, parklarda, cadde ve sokaklarda kullanımının engellenmesine yönelik resmi ve sivil ekipler görevlendirilerek tedbirler artırılmış, şuana kadar bir şahsa 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 36. Maddesine (Gürültü) muhalefetten 109 TL idari işlem tesis edilmiştir.

155 Polis imdat hattına gelen ihbarlarda belirtilen satış yapan yerlere ve bu tarz patlayıcı madde kullanarak halkın huzurunu bozan şahıslara yönelik çalışmalara 24 saat esasına göre devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir