1. Haberler
  2. Siyaset
  3. HÜDA-PAR Kilis İl Başkanı’ndan aile açıklaması

HÜDA-PAR Kilis İl Başkanı’ndan aile açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HÜDA PAR Kilis İl Başkanı Ali Kiriş, topluma bireyselleşmekten uzak durulması gerektiği mesajını verdi.

KİLİS (İGFA) – HÜDA-PAR Kilis İl Başkanı Ali Kiriş, sevgi, saygı, güven, sadakat ve merhamet gibi sağlam bir temel üzerine inşa edilmiş aile yapısının huzurlu ve istikrarlı toplumu inşa etmenin ilk şartı olduğunu söyledi.

Aile kurumu çöken toplumun huzurunun, istikrarının da istikbalinin de olmadığını kaydeden Kiriş, “Aile sıcaklığından mahrum çocukların sağlıklı bir gelecek inşa etmeleri mümkün değildir. Aile yapısını tahrip eden faktörlerin başında ahlaki yozlaşma gelmektedir. Ailesiz toplum, temel dinamikleri yıkılmış toplumdur. Kadın ile erkeği birbirinin rakibi haline getirmeye çalışanlar, toplumsal bir buhran oluşturmayı hedefler” dedi.

Bireyselleşen bir topluma dönüşmek, bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehlikelerden biridir diyen Kiriş, “Kendi sosyo-kültürel değerlerimizin yozlaştığı, ahlaki yozlaşmanın yaygınlaştığı, hızla bireyselliğe doğru giden bir süreç yaşıyoruz. Toplum olarak bu tehlikeyi görmek zorundayız. Toplumu idare edenler de tehlikeyi görmeli ve gerekli tedbirleri almalıdır. Olumsuzlukların nedenlerinin tespiti ve ivedi bir şekilde önlem alınması, en büyük sorumluluğumuzdur” diye konuştu.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
1
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir