Instagram’da Yeni Özellik, 1 Dakikadan Uzun Video Nasıl Yüklenir

Instagram’da Yeni Özellik, 1 Dakikadan Uzun Video Nasıl Yüklenir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Instagram’a gelen yeni özellik ile birlikte 1 dakikadan uzun video nasıl yüklenir sorusunun cevabını haber detayımızda bulabilirsiniz.

Popüler sosyal ağ Instagram, büyük umutlarla getirdiği IGTV butonunu uygulamanın ana sayfasından kaldırdı.

Instagram’ın video paylaşımını sağlamak için geliştirdiği özelliklerden biri olan IGTV, beklendiği kadar ilgi görmedi. Birçok kişinin YouTube kullanması ve yeteri kadar kullanıcı dostu olmaması yüzünden popüler olamayan IGTV özelliği ikinci plana atılmış gibi görünüyor.

INSTANGRAM IGTV BUTONU KALDIRILDI

Bugüne kadar uygulamanın ana sayfasında sağ üst köşede bulunan IGTV butonu kullanımdan kaldırdı. Ancak butonun kaldırılması bu özelliğin kapandığı anlamına gelmiyor. Kullanıcılar yine IGTV için videolu içerikler paylaşmaya devam edebiliyor.

Uygulamanın sahibi olan Facebook, konuyla ilgili açıklamasında insanların bu butona çok az tıkladığını belirterek böyle bir adım attıklarını duyurdu. Şimdilik IGTV kullanımda olsa da bu adım önümüzdeki aylarda bu özelliği veda edebileceğimiz anlamına geliyor.

İNSTANGRAM’DA 1 DAKİKADAN UZUN VİDEO NASIL YÜKLENİR

Instangram İGTV Butonunu kaldırdıktan sonra üst sağ köşeden + işaretine dokunarak gönderi kısmından video seçip yüklediğinizde bazı kısıtlamalardan dolayı uzun video yüklenemiyor.

Videolarınızı 1 dakikadan uzun şekilde nasıl yükleyebilirsiniz işte cevabı;

Yüksek çözünürlüklü bir video yüklemeye çalışıyorsunuz ve Instangram videonuzu 1 dakika ile sınırlıyor ve çözümü çok basit…

Örnek verecek olursak videonuz 3 dakika ve 300 Megabayt (MB) ise videonuzun sadece 1 dakikalık kısmı Instangram tarafından alınacak, fakat videonuz 3 dakika ve 100 Megabayt (MB) ise videonuzun tamamı yüklenecektir.

Instangram’da bizimde başımıza gelen bu durumun 100 Megabayt (MB) sınırı ile alakalı olduğunu fark ettik. Videolarınızın kalitesini düşürerek 100 Megabayt’ı (MB) geçmemek kaydı ile 3 dakika ve daha uzun video yükleyebilirsiniz.

5
mutlu
Mutlu
2
_zg_n
Üzgün
11
sinirli
Sinirli
6
_a_rm_
Şaşırmış
3
vir_sl_
Virüslü