1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. İstiklal Marşı’nın Kabulünün 102. Yıldönümü Bayburt’ta Kutlandı

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 102. Yıldönümü Bayburt’ta Kutlandı

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 102. Yıldönümü Bayburt’ta Kutlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü programı Bayburt Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle düzenlenen programda milli marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy şiirleriyle anıldı.

Bayburt Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Bayburt Vali Vekili Emine Dilce, Garnizon Komutanı Topçu Albay Zekeriya Tosun, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Serdal Salık, İl Müdürleri, STK Temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından icra edilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış ve protokol konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, gösteriler sergilendi.

İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı, “Vatan Şairi Mehmet Akif” konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere verilen ödüllerin ardından sona erdi.

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 102. Yıldönümü Bayburt’ta Kutlandı
İstiklal Marşı'nın Kabulünün 102. Yıldönümü Bayburt’ta Kutlandı
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir