1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Karaman, Ortadoğu’da Yaşananları Değerlendirdi

Karaman, Ortadoğu’da Yaşananları Değerlendirdi

Karaman, Ortadoğu'da Yaşananları Değerlendirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, Bayburt ziyaretinde bir basın toplantısı düzenledi. Karaman, Ortadoğu’da yaşananları değerlendirdiği konuşmasında, İsrail’in ‘Büyük İsrail’ projesini gerçekleştirmek adına planı sürdüğünü ifade etti.

Karaman, Büyük Bayburt Otel’de düzenlediği basın toplantısında, ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Esed rejimine yönelik düzenlenen operasyonu değerlendirdi.

Bu olayların hepsinin dünyada bir planın parçası olarak gerçekleştirildiğini savunan Karaman, “Bunlar kendiliğinden olan hadiseler değil. Irak’ta Saddam Hüseyin ramazan günü bombalandı. Saddam Hüseyin yargılandı, bir bayram günü idam edildi.” ifadesini kullandı.

Karaman, bugün Suriye’de olan olayların, Irak’ta da 2003’de gerçekleştiğini belirterek, “Ne dediler, ‘Saddam Hüseyin kendi vatandaşına kimyasal silah kullanıyor.’ Birleşmiş Milletler bir rapor verdi ve bütün dünya Irak’a bunun için saldırdı. 2003’ten bugüne kadar Irak’ta bir tane dahi kimyasal silah bulunamadı. Biz korkuyoruz ki aynı oyunlar Suriye’de oynanıyor. Bir kimyasal silah kullanılmıştır, doğrudur, biz bilmiyoruz, teknik bilgi elimizde yok.” diye konuştu.

Kahraman, ittifak ve seçim yasalarına da değinerek, seçime 18 ay gibi bir süre kalmasına rağmen ilgili yasaların çıkılmadığına işaret etti.

Karaman, Saadet Partisi olarak Türkiye genelinde yerel seçimlere de milletvekilliği genel seçimlerine de gireceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Allah’ın izniyle de Saadet Partisi olarak Cumhurbaşkanı adayımızı da çıkartacağız. Biz cumhurbaşkanı adayımızı nasıl çıkartacağız? Biz prensiplerimiz üzerine ittifak yapacağız dedik. Dış politikada şahsiyetli bir dış politika uygulanmalıdır. Şimdi Türkiye ne tarafta olduğu konusunda bir karar verememiştir. Amerika ile Avrupa ile İngiltere ile bugüne kadar sürekli mücadele etmiş, onlarla kavga ediyormuş gibi gözükmüş, Rusya ile bir ittifak meydana getirmiş stratejik ortak olarak ama şimdi bir bakıyorsunuz Türkiye Amerika’nın tarafında yer alıyor, Rusya’nın tarafında yer almıyor. Bu, dış politika konusunda Türkiye’nin şahsiyetli bir dış politika uygulamadığının örneklerini gösteriyor.”

Miraç gecesi bir olayla karşılaştık dünyada. Yine 20 gün önce Amerikan jetleri tarafından 100 hafız Afgan’lı gencin bulunduğu yer bombalandı ve şehit oldular. Yine Gazze’de yüzlerce şehit verildi. Bunların hepsi dünyada bir planın parçası olarak gerçekleşiyor. Irak ramazan ayında bombalandı. Saddam Hüseyin yargılandı ve bir bayram günü idam edildi. Bu gün Suriye’de yaşananlar 2003 yılında Irak’ta gerçekleşti. Saddam Hüseyin için kendi vatandaşına kimyasal silah kullanıyor dediler. Birleşmiş milletlerin raporuna dayanarak bütün dünya Irak’a saldırdı. Ama bu güne kadar bir tane dahi Irak’ta kimyasal silah bulunamadı. Bu nedenle biz korkuyoruz ve diyoruz ki aynı oyunlar Suriye’de oynanıyor. Bunların tek hedefi vardır, oda büyük İsrail devletinin kurulmasıdır.” dedi.

Türkiye’nin bugün yüzde 11 işsiz sayısı olduğunu bunu da 4 milyon kişiye hitap ettiğini ifade eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, “ Türkiye’de açlık sınırının ve asgari ücretin ne kadar olduğunu herkes iyi biliyor. Diyanet işeri başkanımız geçenlerde fitre fiyatını açıkladı. Bir kişinin bir günlük karnını doyurma ücreti 19 liradır dedi. Bir aileyi 5 kişiden hesaplarsanız bir ayda 2850 lira eder. Ama Türkiye’de asgari ücret 1600 lira. Bu paralarla insanlar aç bırakılmaktadır. Bu gün Türkiye’nin içi ve dış borçları 616 milyar dolara çıkmıştır. Türkiye her yıl faize 71 milyar para ödemektedir. Bütün bunları dikkate aldığınız da ülke borca esir edilmiş anlamı ortaya çıkıyor.” Diye konuştu.

Basın toplantısına Saadet Partisi İl Başkanı Osman Nuri Temur ile bazı partililer katıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=thAGkV9jFl4

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir