Kentsel Dönüşümden Vazgeçmiş Değiliz

Kentsel Dönüşümden Vazgeçmiş Değiliz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş şehir merkezindeki 14 mahallenin muhtarıyla bir araya geldi. Otel Bayburt Konaklama’da gerçekleşen toplantıda Bayburt’un sorunları ve şehirde gelecekte nelerin yapılabileceği konuşuldu.

Belediye Başkanı Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Belediye Başkan Yardımcıları Nesimuttin Selçuk, Şahin Kızılaslan ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı toplantı da açıklamalarda bulunan Başkan Memiş, hali hazırda yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verdi.

Muhtarlarımız Mahallelerde Birer Temsilci Konumunda

Muhtarların mahallelerde birer temsilci konumunda olduğunu, yerel hizmetlerle ilgili istişarede bulunmak üzere muhtarlarla böyle bir toplantı düzenlediklerini belirten başkan Memiş, şöyle konuştu:
“Muhtarlarımızın görüş ve önerileri bizim için çok önemli. Muhtarlarımız mahallerimizde bizim temsilcilerimizdir. Hizmetlerimizi sizlerle birlikte yapacağız. İstişareye dayalı olan hizmet anlayışımızda muhtarlarımızın fikir ve düşüncelerini her zaman önemsiyoruz.”

Kentsel Dönüşümden Vazgeçmiş Değiliz

“Şehirleşme konusuna gelirsek, kentsel dönüşümden vazgeçmiş değiliz çünkü Bayburt’un güzel ve düzenli bir kent olabilmesinde kentsel dönüşümle büyük bir yol kat edeceğimizi düşünüyoruz. Düzenli ve estetik bir kentleşmeden bahsetmişken şunu da söyleyelim malumunuz Bayburt’umuz eski bir şehir. Kullanılmayan, tarihi değer arz etmeyen, tehlikeye davetiye çıkaran ve estetik durmayan binaların yıkımına devem ediyoruz. Tarihi değer arz eden binalar konusunda ise Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile daima yakın temas içindeyiz ve bu binaların restorasyonu için çalışmalarımız sürüyor.”

Bu Toplantılar 2 Ayda Bir Olacak Şekilde Devam Edecek

Muhtarların görüş ve önerilerini bir bir not alan Belediye Başkanı Memiş, ayrıca bu tip buluşmaların 2 ayda bir tekrarlanacağını söyledi.

Muhtarlar ise toplantının oldukça yararlı olduğunu, Bayburt’un sorunlarının Bayburt’a yaşayanlarla istişare edilerek daha rahat çözümlenebileceği yönünde görüş bildirdiler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir