Kilis’te yeni yılın ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kilis Valisi Recep Soytürk’ün başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu’nun 2021 yılı 1. dönem toplantısı gerçekleştirildi

KİLİS (İGFA) – Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Kilis İl Koordinasyon Kurulu 2021 yılı 1. dönem toplantısı, video konferans şeklinde gerçekleştirildi.

2020 yılı 4. Dönem değerlendirmesi kapsamında; yatırımcı kuruluşların işbirliği içerisinde çalıştığını belirten Kilis Valisi Recep Soytürk, Genel İdare Bütçesi kapsamındaki kuruluşların 109 ve mahalli idare kuruluşlarının ise 17 projesi olmak üzere toplam proje sayısının 126 olduğunu söyledi.

Projelerin toplam bedelinin 2.4 milyar TL olduğunu kaydeden Vali Soytürk, 2020 yılında şehre gelen ödenek miktarının 195 milyon TL olduğunun altını çizdi.

Vali Soytürk, projelerin başlangıcından bu döneme kadar nakdi gerçekleşme oranının yüzde 25.35 olduğunu kaydederken, bu projelerin fiziki gerçekleşme oranlarının ise yüzde 62,24 seviyelerinde olduğunu ifade etti.

Vali Recep Soytürk, konuşmasının son bölümünde yatırımların hızlandırılması için bakanlıklar düzeyinde görüşmelerini sürdürdüklerini belirterek, ödeneklerin ilimize tahsis edilmesi konusunda yoğun çaba sarf ettiklerini de sözlerine ekledi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir