1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Külliyenin temeli Bakan Ağbal tarafından altıldı

Külliyenin temeli Bakan Ağbal tarafından altıldı

Külliyenin temeli Bakan Ağbal tarafından altıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hacı Kıyasettin Şentürk adını taşıyacak olan Cami, İlkokul, Kuran Kursu ve öğrenci yurdu inşaatlarının temel atma töreni büyük bir katılımla gerçekleşti.

Temel atma törenine Maliye Bakan Naci Ağbal’ın yanı sıra Vali Yusuf Odabaş Yargıtay Birinci Başkan Vekili Abdulkadir İlhan, Anayasa Mahkemesi üyesi Hicabi Dursun, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Bayburt Milletveki Şahap Kavcıoğlu, Ankara Milletvekili Vedat Bilgin ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Bayburt Group İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 ay önce Bayburt ziyaretinde böyle bir tesisin kendileri tarafından yapılmasını istediğini belirterek, babası Hacı Kıyasettin Şentürk’ün adını yaşatmak adına tesisi en kısa zamanda Bayburt’a kazandıracaklarını söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “İnsan bu kadar güzel bir topluluğu bulunca tabi ki konuşmak ister. Ama benim sizi bu yağmurda bekletmeye hakkım yok. Bu yatırımlarda emeği geçen iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Bayburt her şeye layık. Bu hizmet kervanına aynı şekilde devam edeceğiz. Güçlü Bayburt ve güçlü Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz.” dedi.

Temel atma töreni Maliye Bakanı Naci Ağbal ve beraberindeki protokolün butona basmasının ardından 12 bin 500 metrekare alana, yaklaşık 35 milyona mal edilecek olan tesisin temeli atıldı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir