Kurtuluş Etkinlikleri Kayak Kupası ile Taçlandı

Kurtuluş Etkinlikleri Kayak Kupası ile Taçlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıl Dönümü kutlamaları, Kop Kayak Tesisleri’nde düzenlenen 21 Şubat Kurtuluş Kayak Kupası ile devam etti. U12, U14, U16 ve U18 kategorilerinde kıyasıya geçen yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyaları törenle takdim edildi.

Heyecan Dolu Yarışmalar

U12 kategorisinde Berat Ali Bayram birinci, Enes Bayram ikinci ve Yunus Akbal üçüncü olurken, U14 ve U16 kategorisinde erkeklerde Muhammet İkbal birinci ve Ömer Efe Kaymakoğlu ikinci oldu. Kızlar kategorisinde ise Büşra Bayram birinciliği kazandı. U18 kategorisinde de Emre Durgut birinci, Mustafa Orhan ikinci ve Yunus Ağbal üçüncü oldu.

Anlamlı Bir Etkinlik

Ödül töreni öncesi konuşan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, 106 yıl önce Kop Dağları’nda yazılan kahramanlık destanını anmak için bu kayak müsabakalarının düzenlendiğini belirtti. Başkan Pekmezci, “Burası Kop Dağları, ümitleri tükenmiş bir milletin evlatlarının verdiği mücadelenin bir başka boyutuyla hemen Kop Dağ’ı zirvesinin yanındayız. 106 yıl önce bu dağlarda, 2’nci Plevne destanı yazılmış ve burada nice vatan evlatları toprağa düşmüşler, can vermişler, kan vermişler. Biz onları anma adına buradayız.” dedi.

Gençlere Teşekkür

Genç sporcuları tebrik eden Başkan Pekmezci, “Bayburt’un yiğit evlatları bugün burada, kayakta onları temsil ettiler. Her biri kendi hünerlerini sergilediler. Bu vesileyle Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze ve değerli ekibine bu hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından dereceye girenlere madalyaları Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse ile İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney tarafından takdim edildi.

Sucuk Ekmek İkramları

Bayburt Belediyesi tarafından sporculara ve vatandaşlara sucuk ekmek ikramının da yapıldığı etkinliğe Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Kurtuluş Etkinlikleri Kayak Kupası ile Taçlandı
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün