Gök, Bayburt Halkı Baskı Altında
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Bayburt Gençlik Kolları tarafından hazırlanan “Yaşanabilir Bir Bayburt” paneline katılmak üzere CHP Gurup Başkan vekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök Bayburt’ta geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti binasında partililerle buluşan Gök , tanışma ve sohbet sonrasında Bayburt Halk Eğitim merkezi ve Akşam Sanat Okulu çok amaçlı salonunda partililere ve halka hitap etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşını söylenmesinin ardından, Bayburt CHP İl Başkanı Kasım Aydemir’in hoş geldiniz ve selamlama açılış konuşması yaptı. Daha sonra partililerin büyük sevgi gösterileri eşliğinde kürsüye gelen CHP Gurup Başkan vekili Levent Gök partililere seslendi.

Bayburt halkı baskı altında

“2015 seçimleri arifesinde Bayburt halkı baskı altında iktidar partisi tarafından sorgulanamıyor, esnaf kendini ifade edemiyor” açıklamasını yapan Gök;

” Bizler tüm bu imkansızlıklara, tüm zorluklara rağmen sokaklardayız, halkın içerisindeyiz. Bayburt’umuzun makus talihini değiştirmek için ,13 yıllık iktidarlarında ötelenen memleketimizin bu güzel ve unutulan ilinin sesi olmak için adaylarımızla karşınızdayız. Bayburt İl olmuş ama büyük bir köy halini almış haldedir.13 yıldır hüküm süren Hükümet,Bayburt’a bir çivi dahi çakmamıştır.7 Haziran akşamı bu diktatörlük zulmüne son vereceğiz hep birlikte.

Bayburt , ekonomik hayatta bitme noktasına gelmiş durumda, bura da yaşayanlar Atalarımız, ama Çankaya’da , Ankara’dakiler burayı nasıl öteleyip,nasıl bu kadar geri bırakmışlardır hayretle karşılıyorum.Değerli Bayburtlular sizler bu iktidara ve yaptıkları yanlışlara layık değilsiniz.Dini siyasete alet ederek ülkeyi soyanlar ,kaynaklarını tüketenler Bayburt’u unutmuşlardır.”

Türkiye , adı yolsuzlukla anılan Dünyada ki ülkelerin başında geliyor.

Devleti yönetenlerin kendi devletini soymaları,çalmalarının dinimizce bir hükmü varmıdır? o güzel ve mükemmel dinimizi siyasetlerine alet edenler,ülke kaynaklarını çocuklarına, yakınlarına soyduranlar, aktaranlar, paraları sıfırlayanlar 13 yıldır geldiler amma 7 Haziran akşamında gidecekler.Etrafındakilere ülke kaynaklarını aktaranlar bu kaynakları Bayburt’a bu güzel ilimize aktarsa idiler daha yaşanabilir bir il olurdu.

Bir parti çıkmış Paralel Yapı bizi 13 yıldır kandırıyormuş, darbe planlıyormuş yeni haberimiz oldu diye açıklama yapıyor, eğer sen bu büyük Türkiye’nin hükümeti isen haberin olacak, MİT sana haber verecek hala haberin yok ise bu partinin kulağından tutup sandığa gömülmelidir.Senin 4 bakanının istifası ile zannetme ki o yolsuzluk dosyaları kapandı, 7 Haziranda iktidar olup o dosyaları açıp yeniden inceleyip teker teker yargılayacağız.”

Dinimizde elbisesinin hesabını cemaatine veren Hz. Ömer’in adaleti ile konuşup oturduğu Kaçak Sarayın hesabını vermeyen bir partiden 7 haziranda sizlerin oyları ile kurtulacağız.Yüce dinimiz bize çalmamayı, çırpmamayı öğütlerken,Frankfurt’ta bir imam , din görevlisi bu AKP adına oy çalarken yakalanıyor. Devletimizi ve milletimizi bu hale soktular. Hesap günü yaklaştığı için artık korkuyor , oy çalıyor her yere korku salıyorlar.”

Cumhurbaşkanı halkıyla dalga geçiyor

Adıyaman’da sözüm ona toplu açılışlar yapan, aslında yakalanma korkusu ile meydanlara inen Cumhurbaşkanı ,Diyanet işleri Başkanının tüm ülkeye yansıyan makam aracının fiyatının aslında yazılanlar kadar olmadığını açıklayıp pişkinlikle 330 bin TL olduğunu söylüyor ve bu para çok mu ne çıkar diye 17 milyon aç yatan vatandaşının olduğu halkıyla dalga geçiyor.

Mahkeme kararıyla durdurulan! ama durdurulamayan 1500 odalı kaçak sarayından ki bilinen Dünyanın en büyük sarayından halkına bu kadar uzak olan bir iktidar ve yandaşlarını hepsini reddediyoruz, Gösterişten uzak tevazulu bir şekilde 17 milyon aç kalan insanların olduğu bir Cumhurbaşkanı istemiyoruz ve o da Kaçak sarayda oturamaz.

Yurdumuzun Adalet sistemi çöktü

Bir ülke düşünün adalet sistemi çökmüş halde, bir toplumda Adalet anlayışı ayrıştırılır sa, bu ülkede insanlar AKP li ve diğerleri diye, etnik veya dini olarak bölünüyor ise hakimler nasıl adaletli kararlar verebilirler.Bülent Arınç; ” çok güzel adalet sarayları yaptık ama adaleti sağlayamadık” diyor ise, yazıklar olsun sizin iktidarınıza biz neye kime güveneceğiz.? Bayburt’tan tüm Türkiye ye sesleniyorum,Korkmayın, yılmayın Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geliyor.

Herkes kamu görevini yerine getirirken,Devletin Valisi, Devletin Emniyet Müdürü görevini yerine getirmelidir, İktidarın Valisi, Emniyet Müdürü ,İktidar partisinin sözcüsü değil Halkın Valisi ,halkın Emniyet Müdürü olarak görev yapsınlar. Devletin valisi Ak partinin mitingi var diye emniyet müdür ile iktidar partisinin bayraklarını astırır iken diğer parti bayraklarını emir verip indirtiyor ise herkes dikkatli olsun, adil olsun halkın kamu görevlisi olsunlar hep takipteyiz ve hesabını soracağız.
-Seçim sandıklarına ve trafolara kedileri sokmayacağız.

Yaklaşık 13 gün sonra sandıklar kurulacak ve seçim Gerçekleşecek,sandıklara , trafolara kedileri sokmayacağız halkımız helal oylarına sahip çıkacağız ve buna heves eden çalanlardan da hesap soracağız.bunu herkes böyle bilsin ve buna göre adil ve dürüst davransınlar.AKP iktidarında seçim yaklaştıkça, sonlarını iyi görmedikleri için hesap verecekleri için bana oy verir isen bende sana yardım paketi veririm diyen zihniyeti reddediyor, önce yoksulu yaratan ve sonra o yoksulu AKP zihniyetine muhtaç bırakan zihniyeti sorgulayacak ve yargılayacağız.Sandıklar da oylarımıza sahip çıkıp iktidara gelip hiç kimseyi ayırt etmeden, ayrıştırmadan herkesi kucaklayacağız.

Türkiye çok önemli bir seçime giriyor, Dünya da itibarı olan,yoksulluğu ve yolsuzluğu engelleyen bir ülke için CHP iktidara geliyor.Bu tamamen 77 milyon yurttaşımızın elinde, bir yanda yolsuzluk ve çalan çırpanlar diğer tarafta yolsuzluk ve akraba ve yandaşlarına ülke kaynaklarını heba edenlerden hesap soranların seçimi olacaktır.Cumhuriyet Halk Partisine verdiğiniz her oyun anlamı, yolsuzluk ve yoksullukla mücadele etmektir.O değerli oylarınıza sahip çıkın, çaldırtmayın,bunlar din görevlisi, imama çaldırıyorlar ise herkese çaldırtırlar. Kimsenin helal ve temiz oylarını çaldırmayacağız ve olursa da hesabını soracağız.Artık AKP bazı gerçekleri görüyor, gidiyorlar buna engel olmak için her türlü hileye, hurdaya başvuracaklar ama karşılarında CHP olacak ve buna imkan vermeyeceğiz” dedi.

CHP’nin seçim vaatlerini dikkatle incelemek gerekliliğini açıklayan Gök;

” İstihdam ve iş imkanları ile bu hayatı yaşanabilir bir il ve ülke haline getireceğiz. Türkiyeyi saman ithal eden ülke halinden çıkarıp tarıma endeksli lider ülke konumuna getireceğiz. İktidarımız da Atanamayan Öğretmen değil, öğrencisiyle buluşan öğretmenlerimiz olacak,emeklimiz ikramiye alan ve gülen yüzlü emekliler olacak. Herkes bilsin ki biz iktidarda iken Dinimizi siyasete alet etmeyeceğiz,her dine , her etnik kökene mensup yurttaşımızın rahatça yaşayacağı bir ülke sunacağız.

İstanbul da , Ankara da ne oluyor ise Bayburt’ta da aynısı yaşanacak bir Türkiye sunacağız.17 Milyon insanımız aç, biz CHP iktidarında kimse aç kalmayacak,yatağa gece aç girmeyecek,herkes eşit ve paylaşımcı bir yaşama kavuşacaktır.”dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.