Mardin’de Uluslararası İpek Yolu Ağaçlandırma Projesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin yeşil bir kent için başlatmış olduğu Uluslararası İpek Yolu Ağaçlandırma Projesi’nde ilk etap tamamlandı.

MARDİN (İGFA) – Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, kişi başına yeşil alanları artırmak, daha yeşil ve yaşanılabilir bir Mardin için kent genelinde fidan dikimi kampanyası başlattı. 2021 yılı proje ve çalışmalarına hız verilirken, günde yüzlerce fidan dikiminin gerçekleştiği Mardin’de  son bir ayda yaklaşık 17 bin fidan toprakla buluştu. Proje kapsamında zakkum, yukka, mavi servi, piramit mazi, skyrocket, dut, çınar yapraklı dut, yalancı akasya, tespih ağacı çeşitlerinden oluşan yaklaşık 8 bin 500 fidan dikimi gerçekleştirildi.          

Öte yandan “Mardin Yeşilleniyor Projesi” kapsamında Nusaybin-Kızıltepe ilçelerini birbirine bağlayan tarihi ve ekonomik olarak büyük bir öneme sahip İpek Yolu’nun yeşillendirilmesi için başlatılan Uluslararası İpekyolu Ağaçlandırma Projesi’nde ilk etapta Artuklu-Nusaybin yol ayrımından Nusaybin ilçesine kadar olan kısım tamamlandı. Kızıltepe ilçesine kadar olan ikinci kısmın Nisan ayına kadar tamamlanması bekleniyor.
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir