MHP’den coşkulu aday tanıtımı

MHP'den coşkulu aday tanıtımı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanlığı, aday tanıtım toplantısı düzenledi.

Foto Galeri

Beyzade Düğün Salonu’nun iki ayrı salonunda gerçekleşen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aday tanıtım toplantısına, MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, MHP Bayburt Milletvekili adayları Dr. Karabey Kadri Karaoğlu ve Tamer Kayaalp’in yanı sıra, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim şentürk, Bayburt eski Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Demirözü Dernekler Birliği Başkanı Selami Hacıarifoğlu, hayırsever işadamları Mustafa Köseoğlu ve Bahattin Köseoğlu, il ve ilçe teşkilat mensupları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından birer konuşma yapan İl Başkanı ve adaylar İktidara yüklendi.

Programda alkışlarla kürsüye çıkarak konuşmasını yapan MHP Bayburt Milletvekili adayı Dr. Karabey Kadri Karaoğlu, Bayburt’ta bulunduğu tüm görevlerde olduğu gibi siyasi parti ayrımı yapmadan insanlara hizmet edeceğini ifade etti. Karaoğlu: “Bayburt’umun ve sizlerin ikbalini şahsi ikbalimin önünde tutacağıma söz veriyorum. Sizlerin önünde değil sizlerle birlikte ve aranızda yürüyeceğime söz veriyorum. Bayburt’un sorunlarını her kürsüde, her platformda yüksünmeden, çekinmeden en yüksek sesle dillendireceğime söz veriyorum” dedi.

‘Bizimle yürü Bayburt’

Konuşmasında sık sık seçim sloganı ‘Bizimle yürü Bayburt’ cümlesini kullanan Karaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yüce Yaradan’ın kelamı ile dalga geçenlerle değil onu baş tacı eden bizimle yürü Bayburt! Şırnak’a havaalanı yaparken Bayburt’a tren rayını çok görenlere karşı bizimle yürü Bayburt! “Düşünebiliyor musunuz Bayburt’ta Fen Lisesi var’’ diyebilenlere karşı, Bayburt’un onuru var, haysiyeti var, şerefi var demek için bizimle yürü Bayburt!”

“Hiçbir ayrım gözetmeden herkese hizmet edeceğime söz veriyorum”

Bizim soframız, Hicrani’nin, Celali’nin, Ağlar Baba’nın, Şaşkuni’nin sofrasıdır” “Bildiğiniz gibi 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde, sizlerin teveccühü ve teşkilatlarımızın takdiri ile Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı oldum. Öncelikle Yüce Rabbim’in izni dâhilinde bize bu görevi layık gören başta kadirşinas Bayburt halkı olmak üzere bütün teşkilat mensuplarımıza ve liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’e, genel merkezimizin kıymetli yöneticilerine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bizim kapımız, Allah’ına, Peygamber’ine, dinine, vatanına, bayrağına, milletine, tarihine ve istiklaline bağlı insanların kapısıdır. Bizim yolumuz, Orta Asya’da Oğuz Kağan’ın, Uhud’da Hazreti Hamza’nın, Malazgirt’te Alparslan’ın, İstanbul’da Fatih’in, Filistin’de Abdülhamit Han’ın, Çanakkale’de Mustafa Kemal’in, Ankara’da Başbuğ Alparslan Türkeş’in yoludur. Bizim soframız, Hicrani’nin, Celali’nin, Ağlar Baba’nın, Şaşkuni’nin sofrasıdır. Bizim sözümüz, seyyitlerin, erenlerin sözüdür. Onun için, sizleri, Bayburt’un vakar ve haysiyetine yakışır bir şekilde temsil edeceğime söz veriyorum. Milletimin, ülkemin, Bayburt’umun ve sizlerin ikbalini, şahsi ikbalimin önünde tutacağıma söz veriyorum. Sizlerin önünde değil sizlerle birlikte ve aranızda yürüyeceğime söz veriyorum. Bayburt’un sorunlarını her kürsüde, her platformda yüksünmeden, çekinmeden en yüksek sesle dillendireceğime söz veriyorum. Bugüne kadar yaptığım gibi hemşerilerim arasında hiçbir ayrım gözetmeden herkese hizmet edeceğime söz veriyorum. Ve sizlerin derdiyle dertlenmek, sevinciyle sevinmek için milletime ve vatanıma hizmet etmek yolunda gecemi gündüzüme katacağıma söz veriyorum.”

“Şu partili bu partili ayrımı yapmadım”

“Uzun yılları kapsayan çalışma hayatım boyunca zengin-fakir, köylü-şehirli, şu partili, bu partili ayrımı yapmadan memleketimin her insanına hizmet etmeye çalıştım. Şimdi de hiçbir ayrım yapmadan tüm kadirşinas hemşerilerimin Meclis’teki sözcüsü olmaya ve Bayburt’un vakar ve haysiyetini Meclis’e taşımaya talip oldum. Meclis koltuğunda bir figüran olmak değil, derdinizle dertlenmek, derdinizi paylaşmak, çözmek, sevincinize ortak olmak için bu göreve talip oldum. Bir akraba veya belli bir zümrenin temsiliyeti değil topyekûn Bayburt’un temsili için yola çıktım. Biliyorum ki yolumuz uzun ve meşakkatli ancak birlikte olursak her çetin yolu aşar her hedefe ulaşırız. Bu nedenle diyoruz ki: Sessiz kalma Bayburt! Aziz ve mukaddes şehrine sahip çık. Bizler, bu zorlu ama mukaddes yolculukta sizleri arkamızda değil yanımızda görmek istiyoruz. Buradan tüm Bayburt’a sesleniyorum. Bizimle yürü Bayburt! Birlik, beraberlik, kardeşlik için, onurlu ve saygın bir yaşam, huzurlu bir şehir için bizimle yürü Bayburt! Ayrıştırmak için değil, birleştirmek için bizimle yürü Bayburt! Bayburt’u büyütmekten korkanlarla değil, Bayburt’u büyütecek olanlarla, bizimle yürü Bayburt! Yüce Yaradan’ın kelamı ile dalga geçenlerle değil onu baş tacı eden bizimle yürü Bayburt! Şırnak da bizim, Bayburt da bizim ancak Şırnak’a havaalanı yaparken Bayburt’a tren rayını çok görenlere karşı bizimle yürü Bayburt! Sorunlarının Meclis kürsüsünde başka illerin vekillerince değil kendi evlatları tarafından dillendirildiği bir Bayburt için bizimle yürü Bayburt! ‘’Düşünebiliyor musunuz Bayburt’ta Fen Lisesi var’’ diyebilenlere karşı, Bayburt’un onuru var, haysiyeti var, şerefi var demek için bizimle yürü Bayburt! Sözlerimi burada noktalarken sizlere ve sizler nezdinde tüm hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri sevenlerimize ve sevdiklerimize karşı utandırmasın. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun diyor, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Allah’a emanet olun.”

Kayaalp’ten Aksaray, Kırıkkale ve Karaman örneği

MHP Bayburt Milletvekili Adayı Tamer Kayaalp ise, Bayburt’un beraber il statüsüne kavuştuğu Aksaray, Karaman ve Kırıkkale ile kıyaslanamayacağını belirterek, “Bayburt’ta ticaret hayatı, esnaf bitmiştir. Bayburtlu’nun hayallerini süsleyen en büyük iş asgari ücretle işe girmek olmuştur” dedi. Kayaalp, şunları söyledi: “AKP’nin Bayburt’taki iktidar olma ve iktidarı sürdürme metotları tüm Türkiye’deki bu muktedir iktidarın getirdiği sıkıntıların çok ötesine geçmiş durumda. Şuan değinmek istiyorum, şu sıralar Bayburtlular rahmetli başbakanımız ve cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın ölüm yıldönümü nedeniyle Bayburt’un il olması dolayısıyla paylaşımlar yapılıyor. Allah rahmet eylesin, bizler şükranlarımızı sunuyoruz. Bir konuya da parmak basmak gerekiyor. Bayburt’la beraber Aksaray, Karaman ve Kırıkkale de il olmuştu. Bizim aynı klasmanda olduğumuz bu 3 ille Aksaray, Kırıkkale ve Karaman’la kıyaslanabilir miyiz? Türkiye’nin en büyük ilçesini aldınız, en küçük şehri yaptınız! Bayburt’ta ticaret hayatı bitmiştir, esnaf kan ağlıyor. Bayburtlu’nun özgüveni kaybettirmişler, Bayburtlu’nun hayallerini süsleyen en büyük iş asgari ücretle işe girmek olmuştur. Bayburt bunu hak etmiyor. Bayburtlu’un sağlık hizmetleri alabilmek için çevre illere gittiğini söyleyen Kayaalp, Bayburt’ta insanların iktidar baskısı altında yaşadığını ifade ederek, “AK Parti iktidarında insanlarımız çocuklarını işe sokabilmek için partiye üye olmak zorundalar. Çocuklarının işten çıkmaması için iktidar partisine gönül vermek zorundalar. Bayburt milletvekili tüm Bayburtluların vekilidir. Tüm Bayburt’un hakkını savunmalıdır. Allah izin verir de MHP iktidarı ile geldiğimiz zaman AKP’li kardeşlerimizi de zulümden kurtaracağız. Onlar da artık işleri görülmesi için sürekli parti yöneticilerine şirin görünmek zorunda kalmayacaklar. İnsanların işe giriş çıkışı, silah ruhsatı alıp alamayacağına varana kadar neler duydum neler. Ben bunları şaşarak dinliyorum. Neredeyse insanlara evinin içinde şu odaya gir, diğer odaya girme diyecek kadar müdahale eder olmuşlar. Ama zamanı gelmiştir, hep beraber çalışacağız, mücadele edeceğiz ve Bayburt’u bu zulmün elinden kurtaracağız inşallah” dedi.

“AK Parti’nin Bayburt konusunda etekleri tutuşmuş vaziyette”

Kayaalp, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı: “Bayburt siyasi anlamda bir değişime gidiyor. AKP’nin Bayburt konusunda etekleri tutuşmuş vaziyette. Şunu söyleyeyim şuan iki milletvekilimiz var. AKP’nin olaya bakışı şu 1’i gitti de bari şu ikinciyi kurtaralım diyorlar. AKP’nin o giden bir milletvekili yerine inşallah Kadri hocamız gidecek. Amma velakin birinci sıradaki vekilin gitmesi için de benim gidememem lazım. Böyle bir hesap var. Onun için şimdiden o birinci sıraya yazılan sevgili arkadaşımızı ‘Maliye Bakanı yapacağız’ diye konuşuyorlar. Bana ancak öyle bir rakip bulmuşlar sağ olsunlar. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum, yukarıda Allah var şahit olsun. AKP iktidar nimetlerini fırsat olarak kullanması, tehdit ve baskı olarak kullanmasın bırakın Maliye Bakanı’nı, Başbakan karşıma çıksa Bayburt’um bu güzel kardeşini meclise gönderecek inşallah.”

Burç: “Bayburt’ta 1. parti olacağız”

Programda bir konuşma yapan MHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç da, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde MHP’nin Bayburt’ta 1. parti olacağını söyledi. Konuşmasında Bayburt’un teşvik kapsamında 5. bölgede bulunmasını da eleştiren Burç, şunları kaydetti: “Bayburt’a gelen iktidar partisi milletvekilleri hep Bayburt’un ikinci milletvekiliyiz söylemini dile getirdiler. Teşvik kapsamında 5. bölgede bulunan Bayburt’un 6. bölgede olması gerektiğini ifade etmediler. Biz ‘Bizimle Yürü Bayburt’ derken iki milletvekiline de talibiz. Hangi partiye oy verirse versin biz Bayburt’taki tüm kardeşlerimizin oylarına talibiz.”

Toplantı yemek ikramı ile sona erdi.

Foto Galeri

https://www.youtube.com/watch?v=aYW_ntheYh8

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir