Mustafa Akbaş Resmi Adaylık Başvurusunu Yaptı

Mustafa Akbaş Resmi Adaylık Başvurusunu Yaptı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerde aday adayları belirlenmeye başladı. Bayburt’ta ilk resmi başvuru Avukat Mustafa Akbaş tarafından AK Parti’ye yapıldı.

AK Parti Bayburt İl Binası Toplantı Salonu’nda adaylığını açıklayan Mustafa Aktaş, 25. Dönem Milletvekilliği için AK Parti Bayburt’tan aday adayı olduğunu belirtti. Akbaş’ı AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal teşkilat üyeleri ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Parti il binasında basın açıklaması yapan Akbaş, şunları söyledi: “Aldığım önemli bir kararı, bugün, siz değerli dostlarımla paylaşmak istiyorum. Doğup büyüdüğüm, hayatımı ve mesleki faaliyetlerimi sürdürdüğüm kadim şehir olan bu şirin ilimizden; insanı merkeze alarak, sivil siyaseti ülke sorunlarının çözümü için tek yöntem olarak kabul eden ve milletimizi muasır medeniyet seviyesi üzerinde bir hayat standardına taşımayı kendine ilke edinen Ak Partiden 25. Dönem Bayburt Milletvekilliği için aday adaylığımı açıklıyorum. Bu kararımın şahsıma ve milletime hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

“Bayburt’un problemlerinin takipçisi olacağım”

Açıklamasında Bayburt’un problemlerinin takipçisi olacağını vurgulayan Akbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Aranızdan biriyim; iyi günümüzde beraber sevindik, kötü günümüzde acılarımızı paylaştık beraber ağladık; Bayburt’u ve zorluklarını, problemlerini, birlikte yaşadık. Artık ben sizlerden Bayburt’un problemlerinin çözümüne katkıda bulunmak için vekalet istiyorum. Bu problemlerin ne olduğunu, Bayburt’ta yaşayan biri olarak çok iyi biliyorum. Problemlerimizi ısrarlı Şekilde Ankara’ya taşıyacağız çözüm yolları arayacağız ve bu konuda bütün şartları zorlayacağız. Çünkü biz biliyoruz ki “amaç her zaman şartlardan güçlüdür”. Eminim ki bizim bu gayretlerimiz hükümetimiz tarafından karşılık bulacaktır. Bu konuda bir şeyler söylemem gerekiyorsa, yapılamayacak olanı yapacağımı iddia edemem; fakat yapılmamış olanı yapacağımdan kesinlikle kuşku duymuyorum. Kadim şehir Bayburt’u hak ettiği konuma getirmek amacımızdır. İnsanlar tarafından yaşamak için tercih edilen bir şehir haline getirmek özlemimizdir. Bu şehir de yaşayan biri olarak; topluma karşı sorumluluklarımı üst seviyede yerine, getirmek adına, böyle bir göreve talibim. İnsan olarak hepimiz, en yüce potansiyelimizi ortaya koyarak ve aynı zamanda etrafımızdaki insanların, hayatlarına değer katmak için eşsiz bir amaçta ve asil bir görevde bulunmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerin icrası için yola çıktık. Hak takdir eder de ve sizlerde bu konuda irade koyarsanız, halka hizmeti hakka hizmet olarak kabul eden bir düşünce yapısıyla; Bayburt’un problemlerinin takipçisi olacağımdan emin olabilirsiniz.

”Bilgi ve tecrübesini ülkenin en büyük temsil organına taşımak istediğini ifade eden Akbaş, şöyle devam etti: Ülke ve memleket sorunlarının çözümü konusunda yüksek heyecan taşımaktayım. Milletimize korku salan karanlık günler geride kaldı. Artık aydınlık gelecek bizleri beklemektedir. Milletimizin şerefli geçmişi ile bu gününü birleştirerek aydınlık gelecek tesisi için bir mumda ben yakmak istiyorum. Mazi milletlerin geleceği için kuvvet kaynağıdır. O yüzden şerefli geçmişimizden ilham alarak hep birlikte ileri demokrasiyi gerçekleştirme, siyasi ve toplumsal normalleşmeyi sağlama, toplumsal refahı daha yükseltme ve dünyada öncü ülkeler arasına girme kararlılığı içerisinde, geleceğe emin adımlar ile yürüyeceğiz inşallah. Talipli olduğum görevin, yüklediği sorumluluğun ne kadar büyük olduğunun, farkında olan biri olarak, tutkulu bir amaçla topluma karşı olan görevimi yerine getirmek için, çıktığım bu kutlu yolda, Adaletten asla ayrılmayacağımı beyan ederek, Üstat Sezai Karakoç’un özlemine katılarak diyorum ki; Ne kaskatı kurallar, ne her isteyenin her istediğini yaptığı bir başı boşluk, ne suçla uyumsuz ceza, ne yeteneğin üstünde bol keseden ödüllendirme, sadece ve sadece medeniyet ve kültür temeli, erdem esasına bağlı, sağlam ilkelerin ışığında özgürlükle düzenin bağdaştığı bir hayat tarzı. İşte gerçek topluma yakışır ölçü.”
Basın açıklamasının ardından Akbaş resmi başvuru belgesini başkan Hakan Kobal’a sundu.

Mustafa Akbaş Kimdir?

“1967 yılında Bayburt Merkeze bağlı Taht köyünde doğdum. İlk okulu doğduğum köyde, ortaokulu ve liseyi Bayburt’ta tamamladım. Daha sonra 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim. Üniversite hayatı, askerlik dönemi ve 1 yıl Almanya’da dil eğitimi dışında kalan süreleri Bayburt’ta geçirdim. Meslek hayatıma, 1996 yılında, O zaman yönetimi Refah Partisine ait olan Bayburt Belediyesinin kısmi zamanlı sözleşmeli avukatı olarak ve aynı zamanda kendime ait büromu açmak suretiyle başladım. Ve aynı yıl içerisinde Refah Partisi Bayburt İl yönetiminde yönetici olarak görev aldım. Daha sonra 2003 yılında Ak Parti İl Disiplin Kurulu başkalığı yaptım. 2004 Yılında yapılan Yerel seçimlerde Ak Partiden Bayburt Belediye başkanlığı için aday adayı oldum . 2011 yılı Milletvekilliği Genel seçimlerinden önce, Yine Ak Parti İl disiplin Kurulu başkanı iken, bu görevimden istifa ederek milletvekili aday adayı oldum. Son üç yıldır Ak Parti İl teşkilatında Siyasi ve Hukuk işleri başkanı olarak görev yaptım. Yaklaşık 20 yıldır, Bayburt’ta serbest avukat olarak çalışmaktayım. Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneğinin kurucu üyesiyim. 2012-2014 yılları arasında Türkiye Barolar Birliği Delegeliği Yaptım. Evli ve iki çocuk babasıyım.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir