Oğlak Burcu

22 Aralık / 21 Ocak

  • Mottosu: Emek olmadan yemek olmaz!
  • Yönetici Gezegeni: Satürn
  • Elementi: Toprak
  • PAYLAŞ

Oğlak Burcu

Astroloji Burç Yorumları, Oğlak Burcu, Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu, Günlük, Haftalık, Yıllık, Aylık ve Yıllık Burç Yorumları.

Oğlak burcu, gelecek kaygısı taşımaya yatkındır. Bu, onları planlama yapmaya iter. Planlama yaptığı esnada evhama kapılarak depresyona girme ihtimalleri yüksektir. Ciddi, tutucu, yalnız ama kalabalık, iş kolik, çalışkan, saygı gören insanlardır. Özellikle çalışkan olmaları ile oldukça fazla taktir toplarlar. İradeler çok güçlüdür. Gerçek oğlaklar, çok dürüst ve güvenilir insanlardır. Görev duyguları çok gelişmiştir. Başarısızlık yaşayan insanların bu durumunu abartmaya meyillidirler. Oğlaklar çok iyi bir sırdaştır. Para konusunda dikkatlidirler. Cömerttirler. Gelenek ve göreneklerine oldukça bağlıdırlar. Duygusal özgürlük onlara göre değildir.

Oğlak burcu, gelecek kaygısı taşımaya yatkındır. Bu, onları planlama yapmaya iter. Planlama yaptığı esnada evhama kapılarak depresyona girme ihtimalleri yüksektir. Ciddi, tutucu, yalnız ama kalabalık, iş kolik, çalışkan, saygı gören insanlardır. Özellikle çalışkan olmaları ile oldukça fazla taktir toplarlar. İradeler çok güçlüdür. Gerçek oğlaklar, çok dürüst ve güvenilir insanlardır.

Görev duyguları çok gelişmiştir. Başarısızlık yaşayan insanların bu durumunu abartmaya meyillidirler. Oğlaklar çok iyi bir sırdaştır. Para konusunda dikkatlidirler. Cömerttirler. Gelenek ve göreneklerine oldukça bağlıdırlar. Duygusal özgürlük onlara göre değildir.

Oğlak burcu kadını

Oğlak burcu kadını idealleri için yaşar. Mantıklarını hayatlarının her anında kullanmayı severler. Ön yargılı halleri vardır. Eşlerini hep mükemmel görmek isterler bu yüzden bazen fazla müdahale edebilirler. Yüksek standartlar onlara göre değildir, bu standartlarda yaşasalar da bıkıp normale dönmek isterler. Hayatı ve eşiyle olan ilişkisini son derece ciddiye alan nadir burçlardandır.

Bu yüzden fazla romantik sayılmazlar. Gerçekçi bir yapıları vardır. Entelektüel kişilikleri ve engin bilgi sahibidirler. Çalışkandırlar. Hatta hayatları boyunca dinlenmeden çalışabilirler. Güven duydukları kimselere karşı yardımcı olmayı severler fakat tembel olduğunu düşündüğü kişiye karşı bir o kadar soğuktur.

Bir oğlak kadınını mutlu etmek istiyorsanız, onu müzeye götürün, antika eşyalar satın alın, geleneksel desen ve motiflerden oluşan bir elbise hediye edin, dünya turuna katılın ve kültürel turlara çıkartın. Onlar engin bilgilerine yenilerini eklemek için bunlara hayranlıkla katılacaktır.

Oğlak burcu erkeği

Oğlak burcu erkeği de ciddidir. Duygularını saklama konusunda oldukça ketumdur. Yumuşak ve merhamet dolu bir kalbi vardır. Aslında dışardan son derece öz güveni yüksek görünse de iç dünyasında oldukça utangaç ve çekingen kişilerdirler. Arkadaşları arasında da aklı başında ve güvenilir görülür ve öyledir de. Her şeyi mantık çerçevesinde tartarak değerlendirmeyi sever. Bu mantığı bazen sert bir bakış açısına da sebep olabilir fakat genellikle haklıdır.

Oğlak burcu erkeğinin bir kısmı sakin bir kısmı da daha heyecanlı kişilerdir. Bunları yükselenleri de etkiler. Olaylara bakış açıları genellikle abartılı olmayacaktır bu nedenle bazı kişiler tarafından renksiz bir kişilik olarak görülebilir. Aile oğlaklar için çok önemlidir ve buna oldukça bağlıdırlar. Eşleri de kendisi gibi gelenek ve göreneklere bağlı olmalıdır. Aykırılığı sevmez. Çocuklarına karşı iyi bir baba fakat mesafeli bir ilişkileri vardır. Çocuklarına hayatı erkenden öğretmek için uğraşılar. İnandıkları değerlerin peşinden sonuna kadar giderler.