Öğrencilerin Gözünden Bayburt ve Yüksek Ev Kiraları

Öğrencilerin Gözünden Bayburt ve Yüksek Ev Kiraları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt’a okumak için gelen öğrenciler yüksek ev kiralarından dolayı sıkıntı yaşadıklarını, düşük ücretlerle ve sigortasız çalışmak zorunda kaldıklarını belirttiler.

Bayburtlu hemşerimizin Bayburt’ta öğrenci arkadaşların yaşamış oldukları sıkıntılarını kaleme aldığı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.

İşte o yazı;

Birkaç öğrenci arkadaşımızla sohbetten edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Biz Bayburt’a gelirken adında birçok güzel şeyler duymuş insanların iyi olduğu, herhangi bir evin kapısını çalsan bir lokma ekmek istesen verir aç kalmayacağın tek memleket arkana bakmadan yürüyeceğin güvenilir memleket olarak biliyoruz ve böylede kalmalı bizde.

Bayburt’a geldikten sonra kiralık ev bulmakta çok zorlandık, çünkü ev fiyatları çok yüksek ve erkeklere hep ayrımcılık yapıyorlar, kalbinde aklında kötü bir şey olan kız erkek fark etmez yapar, bu ayrımcılık bize zor zamanlar yaşattı. Evi tuttuk ancak yüksek fiyata tuttuk ailemizin yolladığı harçlıkla evimizin kirasını ve çok acil ihtiyaçlarımızı görebiliyoruz. Bunun için iş aradık bulabildik ancak hakkımız olanı değil de işine geleni veriyor sigortasız ve düşük ücret alıyoruz mecbur kalıyoruz. Bazı arkadaşlar söyleyecek iyi ve ya kötü yorum yapacaklar bazıları diyecekler gelmeseydi bazıları diyecekler ücreti kabul etmeseydiniz bazıları da bize hak verecek.

Bizim tek diyecek bir şeyimiz kalıyor memlekete gidince Bayburt’u anlat diyecekler ailemiz ve arkadaşlarımız iyi bir şeyler anlatabilir miyiz bilmiyoruz.

Müslüman Müslümanın kardeşidir! Ölüm var, ahiret var, hesap var bu dünyada ne verdiysen karşılığını orda alacaksın.

Ben bu öğrenci kardeşlerimizin sorunlarını dinlerken memleketim adına üzüldüm. Rabbim Müslüman kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün