1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Öğrencilerin karne sevinci

Öğrencilerin karne sevinci

Öğrencilerin karne sevinci
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı sona erdi.

2014-2015 Eğitin öğretim yılının sona ermesi nedeniyle, İlimiz TOKİ Şair Celali ilkokulunda karne töreni düzenlendi.

Karne törenine katılan ve İlkokul dördüncü sınıf öğrencilerine karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler veren Bayburt Valisi Yusuf Odabaş konuşmasında;

“Sizler hem anne ve babalarınız için hem de bizim için çok önemlisiniz. Sizin eğitimleriniz bizim aldığımız eğitimlerden daha iyi olmalı çünkü yarınlarımızı oluşturacak olan sizlersiniz.

O yüzden siz gençlerimize ve çocuklarımıza önem veriyoruz. Sekiz aylık bir koşuşturma sonrasında eğitimlerinizi tamamlayarak karnelerinizi aldınız ve yaklaşık dört ay sürecek bir tatili hak ettiniz.

Tatilde bol bol dinlenme fırsatınız olacak. Tatil yaparken kendinizi yenilemenizi eksik kaldığınız konularda çalışmalar yapmanızı ve bol bol kitap okuyarak bilgi dağarcığınızı geliştirmenizi diliyorum.

Sizler eğitimin birinci kademesini tamamladınız bundan sonra ortaokul, lise ve üniversite eğitimleriniz olacak, gerek ortaokulda gerek lisede ve gerekse üniversitede çok daha başarılı olabilmeniz için tatillerinizi iyi değerlendirmeniz ve kitap okumanız gerekiyor.

Yaz tatilinizi en verimli bir şekilde geçireceğinize inanıyor, bundan sonraki eğitim hayatınızda hepinize başarılar diliyorum.” diyerek başarılı olmanın yolunun kitap okumaktan geçtiğini belirtti.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Okul Müdürü ve öğretmenlerle birlikte ana sınıfı öğrencilerini ziyaret eden Bayburt Valisi öğrencilere belgelerini ve hediyelerini takdim ettikten sonra öğretmenler odasında okul müdürü ve öğretmenler ile bir süre görüştü.

Foto Galeri

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir