1. Haberler
  2. Bayburt Dernekler
  3. Orta refüjlerde ağaç kıyımı

Orta refüjlerde ağaç kıyımı

Orta refüjlerde ağaç kıyımı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Belediyesi tarafından Adliye Sarayı önünden Endüstri Meslek Lisesi önüne kadar devam eden orta refüjlerdeki ağaçlar, kuru ve çürümüş olduğu iddiasıyla söküldü.

Bayburt Belediyesi daha önce Cumhuriyet Caddesi’nde yaptığı ağaç kıyımını orta refüjlerde de gerçekleştiriyor.

1994-1999 yıllarında Yavuz Şahin döneminde dikilen ve daha sonraki dönemlerde ise zenginleştirilen orta refüjlerdeki ağaçlar tamamen sökülüyor.

Adliye Sarayı önünden Endüstri Meslek Lisesi önüne kadar devam eden orta refüjlerde kepçeyle sökülen ağaçların yerine ise yeni fidanlar dikiliyor. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, sökülen ağaçların tahrip edilmeden başka yerlere dikilmesi gerektiğini belirttiler.

Yeni imaj için

Konuyla ilgili Bayburt Belesiyesi’nden açıklama yapıldı. Ağaçların kuru ve çürümüş olduğu gerekçesiyle söküldüğü ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

Kavşak ve refüjlerde kuru ve çürümüş ağaçları söken belediye ekipleri, bunların yerine 8 ila 12 yaş arasında olan Ladin, Süs elması, Süs armudu, Süs kirazı, Smart mazı, Top mazı, Top akasya ve Meyland gülü gibi yeşil türleri toprakla buluşturuyor.

Ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra kavşak ve orta refüjlerde, çiçek dikimi ve peyzaj çalışmaları gerçekleştiren belediye ekipleri, otomatik sulama sistemlerini de aynı zamanda yaparak, bundan sonra ağaç ve çiçeklerin sulamasını otomatik olarak sağlayacak.

Ortalama 3000 ağaç ve 3000 de gül ve çalı cinsi olmak üzere toplam 6000 civarında yeşil türünü toprakla buluşturacak olan Bayburt Belediyesi, şehrin giriş ve çıkış güzergahlarına yeni bir imaj kazandırmış olacak.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir