1. Haberler
  2. Bayburt Dernekler
  3. Rektör Coşkun’dan ihanet şebekesine tepki

Rektör Coşkun’dan ihanet şebekesine tepki

Rektör Coşkun'dan ihanet şebekesine tepki
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin birçok üniversitesinden 1100 akademisyen devleti katliam yapmakla suçlayan skandal bir bildiriye imza attılar. PKK ve HDP düşüncesini içeren ifadelerin yer aldığı bildiri tepki çekti.

Bayburt üniversitesi rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun 1100 akademisyenin yapmış olduğu bildiriye yazılı açıklama yaparak tepki gösterdi.

Rektör Coşkun açıklamasında şunları söyledi;

“Kendilerini “bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları” olarak tanımlayan bir grup öğretim elemanı yayımladıkları bildiride Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, vatandaşlarını açlığa ve susuzluğa mahkûm etmekle, yerleşim yerlerine ağır silahlarla saldırmakla, anayasal ve uluslararası hukuku ihlal etmekle, taammüden kıyım ve katliam yapmakla suçlamaktadırlar.

Bu bildiri, imzalayan öğretim elemanlarının kanaatini ifade etmekte olup Türk Yükseköğretim sisteminde çalışmakta olan binlerce akademisyenin görüşlerini asla temsil etmemektedir.

Akademik özgürlük, bir ülkenin varlığını, güvenliğini ve bekasını tehdit etmenin aracı olarak istismar edilemez. Akademik özgürlüklere saygı duyan hiç bir demokratik ülke ayrılıkçı teröre desteği ve kendi güvenliğine saldırıyı meşru göremez.

Milletimize karşı olan borcumuzun ödenemez olduğu bilinci içinde, Ülkemizin bilim ve teknoloji üretimine katkı yapmak ve yükseköğretim vermekle görevli üniversitemizin çalışmalarına kararlılıkla devam edeceğini, her türlü tehdidi büyük bir özgüven içinde bertaraf edecek kapasitede olduğunu ifade etmek isterim.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir