Şehit Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı

Şehit Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Üniversitesi’nde PKK’lılar tarafından bıçakla öldürülen ülkücü genç Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Bayburt’ta gıyabı cenaze namazı kılındı.

İkindi namazının ardından Yakutiye Camii’nde kılınan cenaze namazına MHP İl Başkanı Süleyman Burç, Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammet Kılıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldırım, MHP Bayburt Milletvekili adayı Dr. Karabey Kadri Karaoğlu, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde Cumhuriyet Caddesi’nden ocak binasına yürüyen grup burada İstiklal Marşı söyledi. Grup adına açıklama yapan Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammet Kılıç, “Çözüm adı altında başlatılan yıkım süreci emarelerini göstermeye devam etmektedir. Şımartılan, her türlü küstahlığına göz yumulan bölücü terör örgütü şehirlerde, sokaklarda ve okullarda kin kusmayı sürdürmektedir” dedi.

Kılıç, PKK’nın varlığının meşrulaştırıldığına vurgu yaptığı ve iktidar partisine Çözüm Süreci üzerinden yüklendiği konuşmasında şu açıklamayı yaptı:

“PKK’nın varlığı meşrulaştırılmıştır”

“Çözüm” adı verilen ihanet süreci bu defa Ege Üniversitesi’nde etkisini göstermiştir. Üniversite kampüslerini terör örgütü kamplarına çeviren eli kanlı teröristler söz konusu üniversiteyi adeta saldırı üssü olarak kullanmaya başlamışlardır. Çözüm sürecinden dolayı PKK’nın üniversite yapılanmalarına göz yumulmaktadır. Okul kantinlerinde bölücü başı Öcalan’ın resimleri bulunmaktadır. O üniversitenin rektörü orada ne diye görev yapmaktadır? Polis ne iş yapmaktadır? Devlet nerededir? Devlet kendi eliyle orada bu olaya zemin hazırlamıştır ve PKK’nın varlığı meşrulaştırılmıştır.”

“Yıkım süreci emarelerini göstermektedir”

“Üç günden beri kampüste kargaşa çıkartan kanı bozuk hainler bugün, ülkücü öğrencilere saldırarak Fırat Çakıroğlu isimli gönüldaşımızı bıçaklı saldırıyla yaralamışlardır. Uğradığı bıçaklı saldırı sonucunda yaralanan ülküdaşımız, bölücü canavarların olay yerine gelen ambulansı engellemesi sonucu şehit düşmüştür. Çözüm adı altında başlatılan yıkım süreci emarelerini göstermeye devam etmektedir. Şımartılan, her türlü küstahlığına göz yumulan bölücü terör örgütü şehirlerde, sokaklarda ve okullarda kin kusmayı sürdürmektedir.”

“Hukuk çiğnenmiş, adalet sarsılmıştır”

“Bu bir siyaset değildir ve artık vatanseverlerin hak etmediği ithamlarla anılıp teröristlerin masum gösterilmesine son verilmesi gerekmektedir. “Analar ağlamasın” sloganıyla başlatılan bu süreç çözümün değil yalnızca çözülmenin başlangıcı olmuştur. Bu süreçten bölücüler daima kârlı çıkmış, imtiyazlar koparmış ve başta İmralı’daki bebek katili olmak üzere teröristler adeta masumlaştırılmıştır. Hukuk çiğnenmiş, adalet sarsılmıştır.”

“Ülkücü Hareket davanın daima takipçisi olacaktır”

“Gerek daha önce yaptığımız basın açıklamaları, gerekse yüz yüze olan görüşmelerimizde devletin yetkili organlarını üniversitelerde ve şehirlerde yuvalanan bölücü yapılanmalarla ilgili göreve davet etmemize rağmen bu konuda hiçbir önlem alınmamıştır. Öğrencilikle ve insanlıkla hiçbir ilgisi bulunmayan caniler güruhu, üniversitelerde delici, kesici ve hatta ateşli silahlarla ellerini kollarını sallayarak gezmektedirler. Bu taviz sürecinden yüz bulan şeref yoksunu bölücüler, Milliyetçi-Ülkücü gençleri hedef almaktadırlar. Sizler saraylarınızda otururken yaptığınız açılımın ceremesini Türk Milleti ve ülkücüler çekmektedir. Bu vesile ile devlet erkanına seslenmek istiyoruz: Elim saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunup en ağır şekilde cezalandırılması hükümetin namus borcudur. Ülkücü Hareket, şehit kardeşinin davasının daima takipçisi olacaktır. Süleyman Özmen Ağabey’e benzer bir şekilde Hakk’a yürüyen kardeşimizin, anısı tıpkı diğer şehitlerimizinki gibi sonsuza dek yaşatılacak ve acısı her daim yüreklerimizde olacaktır. Bu kahpe saldırının derhal aydınlatılması, bedbaht faillerinin hemen bulunması gerekmektedir.”

“Bu kahpeliği asla unutmayacağız”

“Ülkücüler için bıçak kemiğe dayanmış, içimizin kanlarını akıttığımız bardak ise taşmıştır. Bu kahpeliği asla unutmayacağız. Kimse sabırlı oluşumuzu uysal olduğumuz şeklinde yorumlamamalıdır. Şu asla unutulmamalıdır ki: Ülkenin bekası ve selameti için sabır ve sükutu şiar edinen Ülkücüler, fırtına öncesi sessizliği de daima içlerinde barındırmaktadırlar! Can verdiğimiz gibi canımızı korumasını da elbette biliriz! Terör örgütü uzantılarına sözde mahkeme kuracak kadar yüz veren, kampüslerin terör kampı haline getirilmesine izin verenler, ilelebet terör örgütü ile aynı damgayı taşıyacak ve Türk Milleti’nin öfkesinden kurtulamayacaklardır.

“Bir gidip, bin geleceğiz!”

“İktidardan aldığı tavizler ile Ülküdaşlarımıza saldırma cüretini gösteren hainler, Türk Milliyetçileri’nin tavizsiz duruşu karşısında şüphesiz hüsrana uğrayacaklardır. Ülkücü Hareket dün nasıl küresel güçlerin sömürü düzenine izin vermediyse, bugünde bu güçlerin taşeronluğunu yapan terör örgütünün ve mevcut iktidarın bölme projelerine geçit vermeyecektir. Türk Milleti bu elim hadisenin acısını içine atmayacak, hesabını eli kanlı canilerden ve ihanet ortaklarından mutlaka soracaktır. Tarihi şehitlerle dolu ve şanlı bir geçmişe sahip olan Ülkücü Hareket, safları daha da sıklaştırarak kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Şehadet şerbetini içerek şehitler kervanına katılan yiğit Ülküdaşım Fırat Çakıroğlu kardeşimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza sabırlar diliyorum. Yüce Allah’tan Aziz Şehidimiz Fırat kardeşim gibi bizlere de, bayrak uğruna kan, vatan için can vererek şehitlik makamına eriştirmesini niyaz ediyorum. Bir ölüp, bin dirileceğiz, Bir gidip, bin geleceğiz!”

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir