Sivas’ta memurlardan seyyanen zam çağrısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas’ta memurlar gelirde adalet için seyyanen zam yapılmasını ve vergide adalet için oran sabitlenmesi için çağrıda bulundu.

SİVAS (İGFA) – Sivas’ta Memur-Sen İl Temsilciliği ve Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine en düşük memur aylığının yüzde 10’u kadar seyyanen zam talebinde bulundu. 

Sendika Başkanı Halil İbrahim Temiz, 2020 yılının kayıp bir yıl olduğunu belirterek, kamu görevlilerinin maaşları ve ücretlerinin eridiğini ve bu erimeyi durdurmak için gecikmeden seyyanen zam yapılması gerektiğini söyledi. Yıllık enflasyon oranının bir önceki yıla göre yüzde 24 arttığı, gıda enflasyonunun yüzde 25 seviyesinde olduğu, 2020 yıl başı ve sonu itibariyle faiz tarafında yüzde 75’lik artışın gerçekleştiğini kaydeden Temiz, “Bütçede faiz giderlerinde son 3 yıllık dönem itibariyle yüzde 45- yüzde 70 artış oluştuğu, kur tarafında yüzde 40’a yakın artış rakamına ulaşıldığı gerçekleri artık göz ardı edilmemelidir. Hem gelir dağılımda adaleti sağlamak, hem de enflasyon kaynaklı kayıpları telafi etmek, beraberinde düşük maaş ve ücret grubunda bulunan kamu görevlilerine asgari ücretler için atılan doğru adıma benzer bir yaklaşımı uygulamak için kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 1 0cak 2021´den geçerli olmak üzere “en düşük devlet memuru aylığının yüzde 10’una denk gelecek tutarda seyyanen zam” istiyoruz. Daha somut ifadeyle, kamu görevlilerinin mevcut maaşlarına/ücretlerine 1 Ocak´tan geçerli olacak şekilde 400 TL seyyanen zam istiyoruz” dedi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir