1. Haberler
  2. Gündem
  3. Sivas’taki elektrik kesintileri gideriliyor

Sivas’taki elektrik kesintileri gideriliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas’ta etkili kar yağışı ve fırtına dolayısıyla bazı bölgelerde yaşanan iletişim ve enerji hatlarında arızalara yol açtı. Arızaların giderilmesi için başlatılan çalışmalarda sona yaklaşıldı.

SİVAS (İGFA) – Sivas’ta etkili olan kar yağışı sonrası il geneli ile  Yıldızeli, Gemerek ve Şarkışla’da yaşanan elektrik arızalarının giderilmesi için devam eden çalışmalar ÇEDAŞ ekiplerince büyük oranda tamamlandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, elektrik arızası yaşanan bölgelerden biri olan Yıldız Beldesi’ne giderek ÇEDAŞ ekiplerince devam elektrik arıza çalışmalarını yerinde inceledi. ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Sivas Valisi Salih Ayhan, yaptığı açıklamada, aşırı sulu kar yağması, hızı saatte 130 kilometreyi geçen fırtına ve anlık sıcaklık farkı nedeniyle enerji hatlarında kopma meydana geldiğini ve daha sonra da bazı bölgelerde yaygın olarak elektrik sıkıntısı yaşandığını söyledi.

Bin 200’e yakın ihbarın yapıldığı bölgelerde arızaların giderildiğini anlatan Vali Ayhan, “Sivas merkez, Şarkışla, Gemerek ve Yıldızeli’nde 55 mahalleye elektrik verildi. 258 adet köyün de büyük bir kısmının elektrik arızası yapıldı.  Mevsimsel değişiklik, anlık sıcaklık farkı ve fırtınanın olması ilimize birkaç gün olağanüstü sıkıntı yaşattı” dedi. Vali Ayhan,  vatandaşların hoşgörüsüne teşekkür ederek, endişe duyulmaması istedi. 

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir