1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Telefon Sinyaline En Son Olay Günü Ulaşıldı

Telefon Sinyaline En Son Olay Günü Ulaşıldı

Telefon Sinyaline En Son Olay Günü Ulaşıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Ajansı Bayburt Muhabiri Abdulkadir Nişancı’yı Arama Kurtarma Faaliyetlerine İlişkin Bayburt Valiliği Tarafından Basın Açıklaması Yapıldı.

Yapılan Açıklamada, Telefon sinyali, olayın yaşandığı gün 11.42 – 11.43 saatlerinde alınmış, sonrasında herhangi bir sinyale ulaşılamamıştır. Basın yayın mensuplarımızdan ailenin içinde bulunduğu durumu dikkate almalarını, resmi açıklama olmadan bu tür haberlere yer vermemelerini rica ediyoruz denildi.

Bayburt Valiliği Tarafından yapılan basın açıklamasının tamamı ise şöyle:

Bayburt İlimiz Aydıntepe İlçesi Dumlu Köyüne bağlı Soğanlı Yaylası Derebaşı Virajları mevkiinde 10.05.2019 Cuma günü saat 12 sularında Anadolu Ajansı Muhabiri Abdulkadir Nişancı’nın yol açma çalışmalarını görüntülediği esnada ayağının kayması sonucu uçuruma düşmesi üzerine Bayburt Valiliği koordinasyonunda başlatılan arama kurtarma çalışmalarına, 13.05.2019 Pazartesi günü itibariyle de devam edilmektedir.

13.05.2019 pazartesi günü sabahın erken saatlerinden itibaren Bayburt, Erzurum ve Trabzon AFAD İl Müdürlüğü ile UMKE ekipleri, Trabzon AKUT ekibi, Rize İl Emniyet Müdürlüğü Dalgıç ekipleri, Erzurum ve Rize İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) Su altı arama kurtarma ve dağ arama kurtarma timleri ile birlikte toplam 130 personel 7 grup halinde planlanan bölgelerde arama kurtarma çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmalara güvenlik birimleri de nezaret etmektedir.

Yürütülen çalışmalarda şimdiye kadar Anadolu Ajansı Bayburt Muhabiri Abdulkadir Nişancı’ya ait kamera ve tripod ile ayakkabısının teki bulunmuştur. Bunun dışında ulaşılan herhangi bir emare yoktur.

Bazı yayın organlarında yer alan Nişancı’nın cep telefonundan sinyal alındığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Telefon sinyali, olayın yaşandığı gün 11.42-11.43 saatlerinde alınmış, sonrasında herhangi bir sinyale ulaşılamamıştır. Yeni bir gelişme olması durumunda Valiliğimiz tarafından kamuoyuna gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Basın yayın mensuplarımızdan ailenin içinde bulunduğu durumu dikkate almalarını, resmi açıklama olmadan bu tür haberlere yer vermemelerini rica ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bayburt Valiliği – İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir