1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. TMO Bayburt’ta Hububat Alımına Başladı

TMO Bayburt’ta Hububat Alımına Başladı

TMO Bayburt'ta Hububat Alımına Başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 2015 yılı hububat alımlarına başladı.

Arpalı Beldesinde bulunan geçici alım merkezi 10.08.2015 tarihinden itibaren 1 ay süreyle Bayburt çiftçisine hizmet verecek. TMO Bayburt alım merkezi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Vedat Aydoğan ile Bayburt Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe tarafından ziyaret edildi. Ziyarette TMO Erzurum Bölge Müdürlüğünden görevlendirilen personeller tarafından alımlarla ilgili bilgi verilirken karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Bayburt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Vedat Aydoğan yaptığı açıklamada; “Bakanlığımızın ilgili kuruluşu olan TMO’nun Bayburt’ta ofis açmasının ve alıma başlamasının çok önemli olduğunu, serbest piyasa dengesi için ofisin önemli bir görev ifa ettiğini, çiftçilerimizin alımlar esnasında mağduriyet yaşamaması için gerekli yardımın ve teknik desteğin gerek ofis görevlilerince gerekse Bayburt Ziraat Odası tarafından sağlandığını, çiftçilerimizin randevu almadan ürün götürmemeleri gerektiğini” ifade etmiştir.

Bayburt Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe yaptığı değerlendirmede, “2015 yılı için geçici alım merkezinin bir takım sorunlar nedeniyle Arpalı Beldesinde hizmet vereceğini, önümüzdeki yıllarda önceden olduğu gibi İl Merkezinde alımlara devam edileceğini, ofise çiftçilerimiz tarafından yoğun ilgi olduğunu, buğdayın yanı sıra arpa, çavdar alımları ve ayrıca yemlik alımlarında yapılacağını, ofis personeline teşekkür ettiğini” belirtmiştir.

Ofise ürün vermek isteyen çiftçilerimizin mutlaka güncel ÇKS bilgileri ile randevu alması gerekmekte olup, randevular TMO’nun http://randevu.tmo.gov.tr/tmoHars/ internet sayfası üzerinden çiftçilerimiz tarafından alınabileceği gibi, Bayburt Ziraat Odasına başvurularak da alınabilecektir.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir