Türkiye Gençlik Vakfı Bayburt İl Temsilciliği Açıldı

Türkiye Gençlik Vakfı Bayburt İl Temsilciliği Açıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bayburt İl Temsilciliği faaliyete geçti.

Vakfın Bayburt şube başkanlığı görevini yürüten Ali Vahit Atıcı yayınladığı açıklamada;

Türkiye’nin en genç vakıflarından biri olduklarını ifade ederek. büyük, güçlü ve yeni Türkiye idealine hizmet etmek için bu vakfın çatısı altında toplandıklarını belirtti. Atıcı; “Türkiye Gençlik Vakfı olarak Türkiye idealini taşıyabilecek gençlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı insana ve doğaya saygılı, fikri ve kültürel anlamda donanımlı, ilim irfan sahibi bir gençlik olacağına inandık. TÜGVA olarak genç kardeşlerimizin, medeniyet şuuruna sahip, çağın gereklerini okuyabilen, insanlığa değer katan, demokratik değerleri ve ilkeleri benimseyip özgüveni yüksek ve yenilikçi ama aynı zamanda ahlaklı ve hoşgörülü bireyler olması için gayret gösteriyoruz. İfadelerini kullandı.

Biz; adalet, sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu kadim medeniyet mirasımıza sahip çıkabilecek, “Büyük ve Güçlü Türkiye” idealine hizmet edebilecek yeterlilikte bir gençlik yetiştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Başkan Atıcı açıklamasına şöyle devam etti:

Bu ideali taşıyabilecek gençlik; milli ve manevi değerlerimize bağlı, insana ve doğaya saygılı, fikri ve kültürel açıdan donanımlı, medeniyet şuurumuza sahip, ilim ve irfan sahibi bir gençliktir. Gençliğimiz; çağın gereklerini iyi okuyabilen, toplumumuza ve insanlığa değer katan, demokratik değerleri ve ilkeleri benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü ve başarılı bir gençlik olmalıdır. Türkiye Gençlik Vakfı, gençliğin yetişmesine maddi ve manevi katkıda bulunmak suretiyle ülkemize ve insanlığa faydalı olmayı; demokrasinin, temel hak ve hürriyetlerin geliştirilmesi için çaba sarf etmeyi; ülke ve dünya sorunlarını yakından takip ederek, gerekli düşünsel ve toplumsal çalışmaları yapmayı hedeflemektedir. Bu çerçevede; gençlerin yetişmesi hususunda mevcut çalışmalara destek vermekte, bunun yanı sıra eğitim ve öğretim hizmetlerinin etkin şekilde yerine getirilmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir