“Ülkü Ocakları politika dansözlerinin yeri değildir” (Özel Haber)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, MHP’nin ve Ülkü Ocakları’nın kapatılmasına yönelik sosyal medyada çıkan haberlere sert tepki göstererek, “Ülkü Ocakları ne kravatlı PKK’lıların, ne politika dansözlerinin, ne de kişisel hesapları için benliğini satanların ağzına alabileceği bir yer değildir” dedi.

Veysel KILIÇ (Nevşehir Kent Haber)

Nevşehir’de Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin kapatılmasına yönelik sosyal medyada çıkan haberlere Nevşehir Ülkü Ocakları sert tepki gösterdi.

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker açıklamasında, Ülkü Ocakları ve MHP’nin kapatıldığını düşlerinde görenler olduğunu öne sürerek, “Ülkü Ocakları ne kravatlı PKK’lıların, ne politika dansözlerinin, ne de kişisel hesapları için benliğini satanların ağzına alabileceği bir yer değildir” dedi.  İlim, irfan yuvası, İslam’ın sönmeyen ateşi ve Türklüğün durdurulamaz rüzgar olduğunu söyleyen Başkan Türker, o çok konuşulacak açıklamalarında şunları kaydetti:

“MHP’nin kapatılmasını isteyenler, Ülkü Ocakları’nın karşısında yer alanlar bilinmelidir ki bugüne kadar sadece ve sadece şeref yoksunu PKK’lı, FETÖ’cü izansızlar, haysiyetsiz ve vatansızlar olmuştur. Ülkü Ocakları’na düşmanlık edenin kanından şüphe etmeyiniz. O kanın bozuk olduğuna da kefiliz.

Hesap sormak istiyorsanız PKK’lıları azmettiren 846 insanın canından olmasına sebep olan, 7 bin insanın yaralanmasına neden olan, bebek katillerinden hesap sorun, işinize bakın!”