1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Ülkü Ocaklarından Hocalı Katliamı Sergisi

Ülkü Ocaklarından Hocalı Katliamı Sergisi

Ülkü Ocaklarından Hocalı Katliamı Sergisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanlığı; Bayburt’un düşman işgalinden Kurtuluşunun 101. yılı ve Azerbaycan’ın Hocalı Kasabasında gerçekleşen katliamın ise 27. Yıl dönümü münasebetiyle, Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Kampüsü önünde fotoğraf sergisi açtı.

101 yıl önce Bayburt’ta, 27 yıl önce Hocalıda, Ermeniler tarafından gerçekleştirilen vahşete ait, o acı günleri anlatan fotoğrafların sergilendiği sergi, öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Coğrafyalar farklı olsa da ; kimliğin, acının ve düşmanın bir olduğunun vurgulandığı sergiyi ziyaret eden Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Fatih Ötünç, serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ötünç, sergi alanında yapmış olduğu konuşmada; aynı acıların tekrar yaşanmaması için, “Milli Kültür ve Değerlere”, “Müslüman Türk Gençliğinin” her zamankinden daha fazla sahip çıkması gerektiğini vurgulayarak sözlerini;

“Ermeniler tarafından zulme uğrayarak şehit edilen ecdadımızı ve soydaşlarımızı tekrar rahmetle anıyor, ebedi alemde İki Cihan Güneşi Efendimiz (s.a.v)’ye komşu olmalarını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Mekanları cennet olsun ifadeleriyle bitirdi.

Ülkü Ocaklarından Hocalı Katliamı Sergisi

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir