1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Ülkü Ocaklarından Otizm Haftası Etkinliği

Ülkü Ocaklarından Otizm Haftası Etkinliği

Ülkü Ocaklarından Otizm Haftası Etkinliği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanlığı Bayan Birimi tarafından, 2 Nisan Dünya Otizm Günü dolayısıyla farkındalık yaratmak adına ve otizmin bir eksiklik değil farklılık olduğunu vurgulamak için Dede Korkut Kampüsü önünde rengarenk kareler oluşturarak, fotoğraf sergisi düzenledi.

Otizmli çocukların ve ailelerimizin yanlarında olduklarını ifade eden Ülkücü Gençler, Otizmin eksiklik değil farklılık olduğunu vurguladı. Fotoğraf sergisinde otizmli bireylerin davranışlarını yansıtan karelere yer verildi. Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Kampüsü önünde gerçekleştirilen etkinliklere, öğrencilerin ve halkın ilgisi yoğun oldu.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Fatih ÖTÜNÇ: “Otizm, sosyal ve iletişim becerilerinin oluşmasını etkileyen bir genel gelişim bozukluğudur. Otizm genellikle 2 yaşından itibaren ortaya çıkar. Otistik çocuklar genelde öğrenme ve algılama bozukluğu çekerler. Otizm bir eksiklik değildir. Otizmi farklılık olarak değerlendirmek daha doğru olacaktır. Otizmin erken teşhisinin çok önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Bu noktada aile bireylerine büyük bir görev düşmektedir. Erken teşhis ile otizmli bireyin gelişimine olumlu yönde katkı sağlayabilirler. Bizler de Ülkü Ocaklılar olarak Otizm teşhisi konulan çocuklarımızın dertlerini dertlenmek ve ailelerin yüklerini hafifletmek için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.” dedi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir