1. Haberler
  2. Manşet
  3. Ustaoğlu, Kız Anadolu Lisesinde İftara Katıldı

Ustaoğlu, Kız Anadolu Lisesinde İftara Katıldı

Ustaoğlu, Kız Anadolu Lisesinde İftara Katıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali İsmail Ustaoğlu ve Hanımefendi Şenay Ustaoğlu, Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle iftar yaptı.

Okul pansiyonunda kalan kız öğrencilerle aynı sofrayı paylaşan Vali İsmail Ustaoğlu, “Tüm ümidimiz sizlerin vatanına, milletine, bayrağına ve manevi değerlerine sahip çıkacak bir nesil olmasıdır.” dedi.
Ramazan ayı dolayısıyla orta öğretim kurumlarında öğrencilerle iftar programlarına katılan Vali İsmail Ustaoğlu son olarak Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle birlikte karavanadan yiyen Vali İsmail Ustaoğlu 9 Haziran’da başlayacak yaz tatili için de çeşitli tavsiyelerde bulundu.

İftar sonrası yaptığı konuşmada öğrencilere seslenen Vali İsmail Ustaoğlu, sözlerine Şırnak’ta yaşanan kaza ve devam eden terör operasyonlarında şehit düşen askeri personelleri anarak başladı. Vali İsmail Ustaoğlu, “Dün çok üzücü bir olay yaşadık. 13 şehit verdik. Diyarbakır Lice’de devam eden terör operasyonları esnasında da 3 askerimiz şehit düştü. Allah mekanlarını cennet etsin, milletimize, memleketimize böyle acı verici olayları bir daha yaşatmasın.” dedi.

Ramazan ayında eğitimlerine yatılı olarak devam eden öğrencilerle iftar yapmak istediğini aktaran Vali İsmail Ustaoğlu, “Tabi hepiniz burada anne-babanızdan uzakta eğitiminizi sürdürüyorsunuz. Bende Ramazan ayı dolayısıyla bu yurtlarımızda kalan öğrencilerimizle iftarlarımızı yapmayı arzuladım. Kısa bir süre sonra da eğitim sezonu sona erecek. Her biriniz ailelerinizin yanına döneceksiniz. İnşallah Ramazan ayının devamını ailelerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir şekilde geçirirsiniz.” diye konuştu.

Vali İsmail Ustaoğlu, öğrencilere yaz tatilinde kendilerini yormadan bilgi, kültür ve genel yeteneklerini artırmalarını tavsiye etti.

Vali İsmail Ustaoğlu konuşmasının ardından öğrencilerle bir süre sohbet edip, sorularını cevapladı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir