1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bağımsız GÜVENLİK SEN’den Tek Tip Açıklaması

Bağımsız GÜVENLİK SEN’den Tek Tip Açıklaması

Bağımsız GÜVENLİK SEN'den Tek Tip Açıklaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bağımsız Güvenlik Sen Teşkilat Genel Sekreteri ve Bayburt İl Temsilcisi Ali Sayıner özel Güvenlik Görevlilerinin tek tip elbise uygulaması hakkında açıklamada bulundu.

Özel güvenlik görevlileri tek tip elbise giyeceğini, yakın zamanda kamuda çalışan tüm özel güvenlik görevlilerinin de tek tip elbise kapsamında olacağını ifade eden Bağımsız Güvenlik Sen Teşkilat Genel Sekreteri ve Bayburt il Temsilcisi Sayıner;

Her zaman konuşuyoruz ya özel güvenlik saygınlığı diye Bugün bu özel güvenliğin toplum açısından saygınlık kazanmasında önemli etkisinin olacağı özel güvenlik üniformasından bahsetmek istiyorum. En nefret ettiğim mevzu özel güvenlik görevlilerinin kullanmadıkları üniformalarını komşusuna akrabasına vs. kullanması için vermesi, Bu iyi niyetli yapılan olay aslında özel güvenlik sektörüne özel güvenlik saygınlığına çok zarar vermektedir. Sokaklarda artık bakkalın manavın hırdavatçının sırtında güvenlik üniforması var. Sen böyle yaparsan sana kimse saygınlık duymaz şöyle düşünün; Hiç polis memurlarının, Zabıtanın Askerlerin üniformalarını sağda solda gördünüz mü? Yok göremezsiniz, Diyeceksiniz şimdi o yasayla korunuyor Kılık kıyafet kanunları var o sebepten yasak Özel güvenlik görevlilerinde yok ama bizde kendi saygınlığımız için bunu yapmalıyız. Polislerin, Gümrük muhafazaların, bekçilerin TSK personellerinin hepsinin tek tip ve kanunla korunan bir üniformaları varken, Bu özel güvenlik görevlileri için neden kanunlaştırılmıyor, Özel güvenlik görevlileri ile ilgili kılık kıyafet yönetmeliği var. Ama! Tek tipliği renkleri üzerindeki arma yazı ile ilgili hiç bir düzenleme yok. Diyeceksiniz özel güvenlik adı üstünde özel sektör istediği gibi marka yazar. Bende diyorum ki reklamını özel güvenlik görevlisinin üzerinde değil. Billboardlarda yapsın özel güvenlik görevlileri reklam panosu değildir.

Özel güvenlik görevlileri tek tip üniformaya geçtiklerinde saygınlıkları daha çok artıp toplum tarafından daha çok benimsenip ve önemseneceklerdir. Yakın zamanda kamuda çalışan tüm özel güvenlik görevlileri tek tip elbise kapsamında olacak. Bu konuda yapılan bir çalışma var ne zaman yasa çıkar bilinmez ama en azından Bu yasa çıkana kadar özel güvenlik görevlilerinin saygınlığını bizler koruyalım Toplumda saygı duyulmak istiyorsak önce kendi mesleğimize saygı duyalım
Üniformanı kimseye verme dedi.

Özel Güvenlik Görevlilerinin Tek tip elbise Giyilmesinden Ziyade önemli olan bir diğer konuda Çalışma Hayatında TEK Yasaya İhtiyaçlarının olduğunu da belirten Sayıner; yetkililerin elbise harici kronikleşmiş olan sorunlar üzerinden çalışma yürüterek sadece Elbise İle Değil Elbisenin İçerisinde Ezilen Özel Güvenlik İşçilerin Sosyal ve Ekonomik Sorunlarının da yer aldığı bir çalışma beklediklerini ifade etti.

Haber: Mustafa Aker

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir