1. Haberler
  2. Gündem
  3. Batman’da 5 kardeşin uzaktan eğitim azmi!

Batman’da 5 kardeşin uzaktan eğitim azmi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman’da yaşayan Bakır ailesinin 5 çocuğu Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’daki eğitimlerini evde bulunan tek cep telefonu üzerinden takip etmeye çalışıyor. Bakır kardeşler, çalışma azmiyle örnek oluyor.

BATMAN (İGFA) –  Batman’ın Petrolkent Mahallesi’nde ikamet eden Bakır ailesinin 5 çocuğu, COVID-19 salgını dolayısıyla uzaktan eğitim gördükleri evden EBA’daki derslerine tek telefon üzerinden takip etmeye çalışıyor. Bilgisayar ve tabletleri olmayan bir tek cep telefonu ile dersleri takip etmeye çalışan Bakır kardeşler, çalışma azmiyle de örnek oluyor.

5 KARDEŞ TEK TELEFONDAN EBA’YA BAĞLANIYOR

Günlük inşaat işlerinde çalışan baba Mahmut Bakır, çocuklarına daha iyi bir eğitim vermek istediğini ancak maddi sıkıntıdan dolayı imkanlarının yetmediğini söyledi. 5 çocuğunun sırayla kendi telefonunu kullanarak derslerini yapmaya çalıştığını anlatan baba Bakır,” EBA üzerinden eğitimlerini sürdüren çocuklarıma, telefon ve internet yetmiyor. Hepsinin ders saati farklı olduğu için sırayla ders yapabiliyorlar.Azimleri takdire şayan. Yetkililerden çocuklarımın daha iyi bir eğitim almaları ve derslerini kaçırmamaları için tablet vermelerini istiyorum” diye konuştu. Aile ile iletişim kurmak için: 0545 264 88 19.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir