1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Kop Ağıtı Klibi Yayında

Kop Ağıtı Klibi Yayında

Kop Ağıtı Klibi Yayında
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu müdafaasında önemli dönüm noktası olan Kop Savunması’nın şehit ve gazilerine ithafen icra edilen ‘Kop Ağıtı’ klibi yayınlandı.

Söz ve müziği Fatih Dündar’a ait olan ‘Kop Ağıtı’ eseri Uğur Dündar tarafından seslendirildi. Kop Savunmasının yaşandığı alanlarda yaz ve kış görüntüleriyle klip çekimleri tamamlanan eser, bugün (18.02.2021) yayınlandı. Öncelikli olarak youtube kanalında paylaşılan klip, video/mp3 olarak tüm sosyal ve dijital platformlarında yer alacak. Ayrıca bazı yerel kanallarda da yayınlanacak.

Bu eserin, ‘muvaffak olunmuş Plevne’ olarak nitelendirilen Kop Savunması’na, bu şanlı müdafaanın şehit ve kahramanlarına bir nebze olsun farkındalık oluşturacağını belirten Fatih Dündar, katkılarından dolayı Kenan Yavuz’a ve emek veren herkese teşekkür etti.

 Kop Ağıtı  Selamımı alıp götürsün rüzgar Desin Kop Dağları geçit vermiyor Vatan için doğmuş yiğit evlatlar Siper olmuş gözü mermi görmüyor   Bir yanı dumanlı bir yanı ayaz Ufukta şehadet dillerde niyaz Ateşten geceler karanlık biraz Karlı dağlar pek de beyaz durmuyor   Anam duasını eksik etmesin Küffarın silahı cana yetmesin Düşmanı atmadan ömür bitmesin Dündari, vatansız hayat sürmüyor

Söz & Müzik: Fatih Dündar

Vokal: Kader Top

Bağlama: Mustafa Gökoğlan

Mey: Serdar Eslek

Bas Gitar & Piyano: Salih Başaran

Aranjör / Klip Yönetmeni: Fatih Dündar

Kop Ağıtı Klibi Yayında
Kop Ağıtı Klibi Yayında
0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir