1. Haberler
  2. Bayburt Siyaset
  3. Naci Ağbal, Türkiye’yi Hep Beraber İnşa Edeceğiz

Naci Ağbal, Türkiye’yi Hep Beraber İnşa Edeceğiz

Naci Ağbal, Türkiye’yi Hep Beraber İnşa Edeceğiz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal, “7 Haziran seçimlerinde oyunuza sahip çıkın. Oyunuza göz diken hainler var, oyunuza göz diken yalancılar var, oyunuzu gönülle, hatırla, parayla, pulla almak isteyenler var. Her evden AK Parti’ye çıkacak oydan kimseye hürmeten verilecek bir oy dahi yok” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Konursu’ya gelen Ağbal, burada ki işyerlerini tek tek gezeret esnafla sohbet etti.

Esnaf ziyaretinin ardından Konursuspor Kulubü Çay Bahçesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Ağbal, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Hep eski Türkiye’yi geri getirmeye çalıştılar . Hatırlarsanız 2012 yılında Türkiye ekonomisi olabildiği en iyi durumdaydı. Faizler en düşük düzeylere, yüzde 4’ler seviyesine inmişti. İsrail, siyonistler bu ülkeden özür dilemişlerdi. Onların alıştığı şeyler değildi ama bu ülkenin dik duruşu, Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu, İsrail’i özür dilemeye götürdü. Özür dilediler, mahcup oldular. Türkiye ile bir daha boy ölçüşemeyeceklerini güzel bir şekilde anlamış oldular. O zaman ekonomimiz en iyi durumdaydı. Bütçemiz iyiydi, büyümemiz iyiydi, bankalarımız iyiydi. Bugün de iyi Allah’a şükür ama Gezi Parkı diye başımıza bir dert çıkardılar. Büyük bir oyun oynadılar. Ankara’da, İstanbul’da yaktılar, yıktılar, ortalığı birbirine kattılar. Recep Tayyip Erdoğan dimdik durdu. Bunun bir oyun olduğunu, bir tezgah olduğunu milletine söyledi, milleti yine arkasında durdu.

“17-25 Aralık sürecinde bu ülkede yeni bir Türkiye’nin kurulduğunu anlayanlar en son darbeyi vurmak istediler. O dönemde iç güçler, dış güçler, bir takım yapılar bir araya geldi. Türkiye’de bir oyun oynanmak istendi. 17-25 Aralık sürecinde biz Ankara’daydık. Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındaydık, yine dimdik durduk. Bu oyunu el birliği ile bozduk. Biz bunları çok gördük. Allah hepsini yere serdi.”

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE BU MİLLET SON TOKADI VURACAK

“İnşallah 7 Haziren seçimlerinde eski Türkiye’yi geri getirmek isteyenlere bu millet son tokadı vuracak. Bu tokat, öyle bir tokat olacak ki bir daha asla ayağa kalkamayacaklar. Onun için 7 Haziran seçimlerinde Konursu halkımız, kardeşlerimiz, Bayburtlu kardeşlerimiz; hepinizden özellikle sandığa gidip oy kullanmanızı istiyorum. Herkes sandığa gitsin, eşini, dostunu, kardeşini sandığa götürsün. Bu milletin herbir oyu kutsaldır.”

AK PARTİ’YE ÇIKACAK OYDAN, KİMSEYE HÜRMETEN VERİLECEK BİR OY DAHİ YOK

“Bu oyunu ancak el birliği ile bozacağız. Öyle bir bozacağız ki 1980 model bir anayasadan kurtulmanın anahtarını alacağız. Onun için 7 Haziran seçimlerinde oyunuza sahip çıkın. Oyunuza göz diken hainler var, oyunuza göz diken yalancılar var, oyunuzu gönülle, hatırla, parayla, pulla almak isteyenler var. Her evden AK Parti’ye çıkacak oydan kimseye hürmeten verilecek bir oy dahi yok. Oylarımıza sahip çıkacağız, hiçbir şekilde oylarımızı başkasının gönül-hatır ilişkisi için vermeyeceğiz.”

TÜRKİYE’Yİ HEP BERABER İNŞA EDECEĞİZ

“Bu ülkede bu millet için gönül ve hatır için bir oy verileckse bu sadece AK Parti’ye verilebilir. 12 yıldır bu ülkede 10 tane seçim olmuş. Bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin arkasında dimdik durmuş, Allah’ın izniyle bu seçimlerde de duracak. 8 Haziran sabahında yeni Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz. Eğer bu millet bu seçimde AK Parti’ye anayasayı değiştirecek bir desteği verirse yeni anayasayla Türkiye’nin önü açılacak.”

BU MİLLET VEFALIDIR, KENDİSİNE YAPILANI TAKDİR EDER

“Peki ne olacak öbürleri? Öbürleri silip süpürülecek. Ne Kemal Kılıçdaroğlu kalacak, ne Devlet Bahçeli kalacak, ne silahların gölgesinde tehditle, şantajla siyaset yapmaya çalışan Selahattin Demirtaşlar kalacak. Bu ikinci yarış. Cumhurbaşkanlığı seçiminde biz bu oyunu gördük. Milletin ferasetini temsil eden AK Parti bir taraftaydı, bütün diğer partiler bir tarafdaydı. Ne oldu, bu millet kime oy verdi? İstikrara oy verdi, hizmete oy verdi. Bu millet vefalıdır, kendisine yapılanı takdir eder, kendisine yapılan kötülükleri de asla unutmaz. 7 Haziren seçiminde de bu vefa borcumuzu, yeni Türkiye iddiamızı seçimde, sandıkta inşallah ortaya koyacağız. Onun için Bayburt güçlü olacaksa, Konursu güçlü olacaksa Türkiye güçlü olacak, Türkiye dimdik ayakta olacak. Biz bu seçimlerde bu dirayeti, bu iradeyi ortaya koyarsak inşallah Bayburt da güçlü olur, Konursu da güçlü olur.”

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ BEKLEMEDEN HİZMETLERİMİZE BAŞLADIK

“Olabilir ki bu günlerde birileri buraya gelip yalan, dolan, iftira üzerinden olmadık şeyleri var gibi size anlatabilirler. Onlara şöyle söyleyin: ‘Siyaset yapacaksanız ne yapacağınızı söyleyin, ne yaptığınızı söyleyin. 2002’den önce siz iktidardaydınız. Bu ülke için, bu topraklar için, bu millet için ne yaptınız? Önce onu bize anlatın’ Eğer onu söyleyebiliyorlarsa -ki söyleyemeyecekler- ondan sonra ikinci kısma geçin. Görüyorum Bayburt’ta bugün siyaset yapılıyor. Bizim siyasetimiz ahlak ve erdeme dayanıyor. Biz yapacağımız şeyleri de yapamayacağımız şeyi de vatandaşımıza söylüyoruz. Yapacağımız şeyleri de 7 Haziran seçimlerini bekleyip de ondan sonra yapacağız demiyoruz. Seçimleri beklemeden hizmetlerimize başladık. Önümüze ne zaman bir konu gelse o konunun üzerine gidiyoruz. Bakın son 40 günder Bayburt’ta çok şey oldu. Ne zaman önümüze bir konu gelse ona el attık, Allah’ın izniyle de onları çözdük. 7 Haziran seçimlerinden sonra da inşallah çok daha başka meseleleri de çözeriz”

ÜNİVERSİTEMİZİ BÜYÜTECEĞİZ, BAYBURT’A YENİ BİR ACEMİ BİRLİĞİ KURUYORUZ

“Bayburt’a geldiğimde denildi ki göç sorunu var. Üniversitenin büyütülmesi lazım, askeriyenin büyütülmesi lazım. Dedik ki biz bunun altına gireriz. Sayın Başbakanımız geldiğinde mitingde hem üniversite hem de askeriye ile ilgili müjdeleri verdi. Biz bu müjdeyle de yetinmedik. Hemen bu işin altına girip bunları yapmalıyız dedik. Demirözü’nde, Aydıntepe’de iki tane meslek yüksek okulunu kurduk, tabelalarını astık. Eylül ayında inşallah bu iki ilçemize üniversite geliyor. Her şey tamam, binalarımız hazır. Dedik ki şehir merkezinde de üniversitemizi büyüteceğiz. İki tane yeni fakülteyi konuştuk. Biri Toplum Bilimleri Fakültesi, biri de Sağlık Bilimleri Fakültesi. Bayburt için çok önemli. Bir şehirde Sağlık Bilimleri Fakültesi olması o şehre çok şey katar. 7 bin olan öğrenci sayısını inşallah 15 bine çıkaracağız. Bayburtlu esnafımıza, Bayburtlu sanayicimize , küçük sanayicimize iş olacak, aş olacak. YÖK Başkanımız buraya geldi, yerinde gördü ve o işe ilişkin kararları da süratle aldı. Askeri birlik konusunda önce Sayın Başbakanımız müjdeyi verdi. Bundan birkaç gün önce de Milli Savunma Bakanımız sırf bu konu için Bayburt’a geldi. İnşallah önümüzdeki dönemde Bayburt’a yeni bir acemi birliği kuruyoruz. Bayburt’a hayırlı uğurlu olsun.”

SORUNLARI EL BİRLİĞİ İLE ÇÖZERİZ

“Allah beni mahcup etmesin. 40 günde güzel işler yaptık. Biz Allah’ın izniyle bunları yaparız; çünkü biz yıllardır Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında çalıştık. Biz de hiç konuşma yok, biz yapar geçeriz. Allah’ın izniyle Konursu’nun sorunlarını, Demirözü’nün sorunlarını, Aydıntepe’ni sorunlarını, Arpalı’nın sorunlarını, Gökçedere’nin sorunlarını hep beraber, el birliği ile çözeriz. Benim sizden bu seçimlerde istediğim tek bir şey var. 7 Haziren seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a güçlü bir destek verin. Çünkü bu yolu açan, önümüzü açan, yeni Türkiye’yi inşa eden mimar Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir