Öğrencilere 50 Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

Öğrencilere 50 Tablet Bilgisayar Dağıtıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi olarak ifade edilen FATİH projesi kapsamında 2015 yılında ilimizde kurulumu tamamlanan Anadolu İmam Hatip Lisesinin 9. Sınıf öğrencilerine 50 adet tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

Anadolu İmam Hatip lisesinde yapılan tablet dağıtım törenine Vali Yusuf Odabaş, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, Defterdar Davut Karadağ, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tablet dağıtım töreni öncesi Fatih projesi ve akıllı tahtaların kullanılması hakkında verilen bilgide;

FATİH projesi kapsamında bu güne kadar Bayburt, birinci Fas kapsamında, Anadolu İmam Hatip Lisesine 28, Anadolu Lisesine 20, Bilim ve Sanat Merkezine 9, Fen Lisesine 33, Korkut Ata Anadolu Lisesi 26, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesine 17, Şehit Sebahattin Bozo Anadolu Lisesine 24, Demirözü Mustafa Köseoğlu Çok Programlı Lisesine 16 tane etkileşimli tahta olmak üzere toplamda 173 tane etkileşimli tahtanın faaliyete geçirildiği.

İkinci Fas kapsamında eğitim öğretime hazır hale getirilmiş 157 tane alt yapısı tamamlanarak kurulan akıllı tahtaların 37 tanesinin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 11 tanesinin Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 16 tanesinin Çoruh Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 28 tanesinin Ahi Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2 tanesinin yeni oluşturulan derslik den dolayı Şehit Sebahattin Bozo Anadolu Lisesi, 3 tanesinin yeni oluşturulan derslik den dolayı Bayburt İmam Hatip Anadolu Lisesi 3, 20 tanesinin Hayırseverler İmam Hatip Orta Okulu, 13 tanesinin Aydıntepe Çok Programlı Anadolu Lisesi, 11 tanesinin Aydıntepe İmam Hatip Ortaokulu, 11 tanesinin Gökçedere Çok Programlı Anadolu Lisesi, 11 tanesinin Demirözü İmam Hatip Ortaokuluna olmak üzere ikinci fas birinci kısım kapsamında 157 akıllı tahta hazır halde bulunmaktadır. Bu güne kadar İlimizde toplamda 330 adet etkileşimli tahta kurulumu yapıldığı, ayrıca proje kapsamında bu güne kadar öğrencilere ve öğretmenlere 1536 adet tablet bilgisayar seti verildiği belirtildi.

Tablet dağıtım töreni öncesi bir konuşma yapan Vali Yusuf Odabaş;

“Bu gün gençlerimiz bizden çok daha avantajlı bir dönemde yaşıyorlar. Devlet olarak, hükümet olarak bizler gençlerimizin daha iyi yetişmesi için masraftan hiçbir şekilde kaçınmıyoruz. Bu bir eğitimin dönüştürülmesi, farklılaştırılması ve kolaylaştırılması projesidir. Sadece bilgisayar dağıtımı değil, bilgisayarlı eğitime geçilme projesidir. Bilgisayarın iyi yönlerini eğitimde kullanarak gençlerin daha çabuk görsel eğitim almalarını sağlamaktır. Gençlerimizin bizden daha iyi eğitilmesi lazım ki, yarınlarımız bu günden daha iyi olsun. Devletimiz tarafından geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için hiçbir masraftan kaçılmayarak böyle büyük bir proje için büyük masraflar yapılıyor.

Siz gençler olarak daha fazla çalışmak zorunda olduğunuzu hiçbir zaman unutmamanız lazım. İyi bir dönemde eğitim alıyorsunuz, mutlaka çok daha iyi yetişmeniz lazım, ülkemizin çok iyi yetişmiş gençlere ihtiyacı var. Bunu bilerek iyide, hayırda, güzelde bir birinizle yarışarak daha fazla eğitim almak zorundasınız. Devletimiz imkanlarını siz gençler için seferber ederken sizlerde bunun karşılığını gerek devletimize, gerek ülkemize gerekse anne ve babalarınız ve gerekse de kendiniz için daha iyi eğitim alıp, daha iyi yerlere gelerek vermek zorunda olduğunuzu bilmelisiniz.

Siz gençlerin daha iyi eğitim alıp daha iyi yerlere gelebilmesi için imkanlarını seferber eden ve bu eğitimi sizlere sağlayan devletimize ve hükümetimize buradan teşekkür ediyorum.”diyerek konuşmasını tamamladıktan sonra elli öğrenciye Vali Yusuf Odabaş, Cumhuriyet başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, Defterdar Davut Karadağ ve İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan tarafından tablet bilgisayarları dağıtıldı.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir