Siirt’in turizmi masaya yatırıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından bir otelde düzenlenen toplantıda, Siirt’in zengin turizm potansiyelinden istifade edeceklerini söyledi.

SİİRT (İGFA) – Siirt’te “İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması” toplantısı düzenlendi.Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıya, Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tekin Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaaddin Aydın, sivil toplum örgütleri ile turizm ve seyahat acenteleri temsilcileri katıldı.

Kentin evliya ve ulemalar diyarı, ilim geleneğinin sürdüğü bir eğitim yurdu olduğunu dile getiren Vali ve Belediye Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu, Siirt’in aynı zamanda Botan Vadisi ve muhteşem doğası, tabiatı olan bir kent olduğunu belirtti. “Siirt fıstığı, balı ve narıyla üretiminin olduğu dolayısıyla tüm bu değerlerimizi değerlendirmemiz gerekir” diyen Hacıbektaşoğlu, “Milli Park ilan edilen Botan Vadisi’nin tarihi ve kültürü ve florası çok özgündür. Endemik türleri ve aynı zamanda tarih ve kültürü barındıran, jeomorfolojik özellikleriyle de çok farklı, kanyon ve güzellikleri barındıran çok özel bir alandır. Turizm potansiyeli çok iyi kullanılmalıdır” dedi. Siirt’i tüm değerleriyle ortaya çıkarmak istediklerini ifade eden Hacıbektaşoğlu, toplantıda sadece deniz turizmi değil, kültür ve doğa turizmini çeşitlendirerek farklı destinasyonlar geliştiren Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın çalışmalarını da gıpta ile izlediklerini ifade etti. 

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen ise, her ildeki kültür ve turizm envanterlerinin ortaya çıkarılması ve dijital ortamda tanıtılmasını sağlamak için çalışma başlatıldığını, Siirt’in de turizm yol haritasının ortaya çıkırılacağını söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.