Vali Eldivan Köy Muhtarlarıyla Buluştu: “Göçü Durdurmak İçin Köylere Yatırım Yapıyoruz”

Vali Eldivan Köy Muhtarlarıyla Buluştu:
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Dönem Başı Meclis Toplantısı’nda muhtarlarla bir araya gelerek köylerde yapılan yatırımlar ve 2024 yılı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Vali Eldivan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yeniden seçilen muhtarlara hayırlı görevler dileklerini iletti. Köylere yapılan yatırımların planlanan program dahilinde devam edeceğini vurgulayan Vali Eldivan, “Devletimiz çok güçlü. Bu hizmetler bizden önce de yapıldı, bizden sonra da yapılmaya devam edecek. Bizim dönemimizde de tüm bu hizmetleri devam ettireceğiz” dedi.

Vali Eldivan, göç eden vatandaşların geri dönmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirterek “Göçün olduğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Memnuniyetle gördüğüm, özellikle büyük şehirlerden Bayburt’umuza gelerek köyüne yerleşmek isteyen, iş kurmak isteyen çok sayıda hemşehrilerimizle karşılaştım” ifadelerini kullandı.

Köy ziyaretleri kapsamında köy altyapı çalışmalarıyla ilgili sorunların dinlendiğini aktaran Vali Eldivan, “Çalışma sezonunun açılışıyla birlikte hem yatırımların yerinde incelenmesi hem de köy halkının taleplerini dinlemek üzere köy ziyaretlerimiz devam edecek” dedi.

Toplantıda muhtarların talep ve önerileri dinlenmesinin ardından Köylere Hizmet Götürme Birliği 2024 Yılı Kesin Hesabı görüşüldü ve birlik encümeninde görev alacak muhtarlar seçildi.

Vali Eldivan Köy Muhtarlarıyla Buluştu: "Göçü Durdurmak İçin Köylere Yatırım Yapıyoruz"
1
be_en
Beğen
1
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir