Başkan Yumak Sağlık Alanındaki Yatırımları Anlattı

Başkan Yumak Sağlık Alanındaki Yatırımları Anlattı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İl Başkanı Fatih Yumak, basın açıklaması yaparak Bayburt’ta sağlık alanında gerçekleştirilen yatırımlar hakkında bilgi verdi.

2018 yılı içerisinde Bayburt’ta gerçekleştirilecek olan yatırımların toplam maliyetinin yaklaşık 122 milyon lira olduğunu kaydeden Yumak, aslan payının ise yeni yapılacak hastaneye ayrıldığını ifade ederek şunları söyledi:

“Sağlık alanında 2002 yılındaki Türkiye ile 2018 yılındaki Türkiye arasında kıyaslanamayacak kadar farklar söz konusu. Bayburt’ta Türkiye’nin bu dönüşüm sürecinden ziyadesiyle payını almış durumda. Tabi bu anlamda 7 Haziran 2015 tarihinden itibaren Bayburt Milletvekilimiz, Maliye Bakanımız Naci Ağbal’ın çok büyük emek, gayret ve katkıları söz konusu. Bazı örnekler vermek istiyorum. 2018 yılı içerisinde Bayburt genelinde sağlık alanında yapılacak olan yatırımların toplam tutarı yaklaşık 122 milyon TL gerçekten Bayburt için çok ciddi bir rakamdan söz ediyoruz. Tabi bunda aslan payı bizim yeni yapılacak olan 200 yataklı modern hastanemiz almakta.”

5 yıldızlı otel konforunda yeni hastane 2019’da tamamlanıyor

Bayburt’a 2019 yılında kazandırılması hedeflenen 200 yataklı modern hastane ile ilgili detayları da paylaşan Yumak şu bilgileri verdi:

“Yeni yapılacak modern hastanemizin 200 yatak kapasitesi istenildiği takdirde 300 yatağa’da çıkarılabilmekte. Çünkü yeni yapılacak olan hastanemiz 64 tane çift kişilik, 72 tane tek kişilk odadan oluşmakta. Olağan üstü dönemlerde bu sayı artırılabilecek. 15 eylül 2017 tarihinde yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Ve yaklaşık 80 milyon liraya mal olacak hastanemizin yapım süreside 550 gün olarak ihalenin şartnamesinde belirlendi. Halkımız oldukça geniş ve modern bir hastaneye inşallah 2019 yılının ilk 6 ayında kavuşmuş olacak. Toplam 50 bin 720 metrekarelik kapalı alana sahip olan hastanemiz. 9 bin 310 metrekare oturma alanına sahiptir. 269’u kapalı olmak üzere 403 araç kapasitesine sahip otoparkımız olacak. Hastanemiz bodrum katlar dahil 12 katlı olup, 12 adet yataklı kliniği, yardımcı birimler dahil 75 poliklinik odası, 72’si tek yataklı olmak üzere toplam 200 yataklı olacaktır. Rezerv yatak sayısıyla yaklaşık 300 yatak kapasitesine de ulaşılacaktır. Biri lokal olmak üzere toplamda 7 ameliyathane salonumuz olacaktır. 22 diyaliz yatak sayısına da sahip olunacaktır. Hastanemizde 20 genel yoğun bakım yatağı, 13 yeni doğan bakım yatağı, 4 doğum salonu, 12 intaniye odası mevcuttur. Hastanemizde endoskopi, kolonoskopi, 3 tane ultrason odamız, dolpler, kemik tansiyometre, bilgisayarlı tomografi, MR, röntgen bölümlerimizin hepsi mevcut olacak. Acil servisimizde geniş bir bekleme alanı, 3 yeşil alan polikliniği, 16 müşahede yatağı, jinekolojik muayene odası, EKG odası, CPR odası, acil müdahale odası, alçı odası ve ultrason odası mevcut olacak. Yani tam anlamıyla Bayburt yeni, modern, 5 yıldızlı otel konforunda bir hastaneye kavuşmuş olacak.”

İlçe hastaneleri de aynı sürede faaliyete geçecek

Aydıntepe ve Demirözü İlçelerine yapılacak hastanelerin de aynı süre içerisinde faaliyete geçeceğini aktaran Yumak, buralara yapılacak entegre hastanelerle ilgili de şu bilgileri verdi:

“Aydıntepe ve Demirözü’nde de entegre hastanelerimiz yine aynı süre zarfında faaliyete geçecek. Bu hastanelerimizde o bölgelerimiz için çok önemli. Çevre köylerde ve beldelerde acil hastalanan kardeşlerimiz olabilir bunlar 50 – 60 kilometre yol gelmek yerine hemen yanı başlarında bulunan hastanelerimize giderek burada tedavi olacaklar. Buradaki hastanelerimizin arsa alanı yaklaşık 6-7 bin metrekare. Bu hastaneleerimiz 4 kattan oluşacak. Bodrum katlarımızda sterilizasyon servisi, ambulans garajı, yemekhane ve çeşitli depolar. Zemin katta bay bayan müşahede odası olacak. Burası 6 yataklı olacak. Acil polikliniğimiz. Acil müdahale odamız. Cerrahi müdahale odamız, aşı pansuman odamız, röntgen, laboratuvar, emzirme odası, 6 adet poliklinik ve gebe izleme odası olacak. Birinci katta 6 adet 2 şer kişilik nitelikli yani kendi içerisinde lavabo ve banyosu bulunan odalar olacak. Burada ayrıca personel odaları ve diş polikliniği olacak. En üst katta ibadethane bölümümüz olacak. Yemekhane ve personel dinlenme, eğitim salonlarımız olacak.”

Konuşmasının devamında Bayburt’ta yeniden inşaa edilen İl Sağlık Müdürlüğü, sağlık ocakları gibi tesislerle sağlık alanında Bayburt’ta kaliteli hizmet verileceğini belirten Yumak, Bayburt’a kazandırılan bu yatırımlardan ötürü başta Maliye Bakanı Naci Ağbal olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

https://www.youtube.com/watch?v=DZeh3c3uSzY

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir